Serie A, 17. kolo, 20.12.2015.
Carpi 2:3 Juventus
Juventus

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 20.12.2015.

Nedjeljni program talijanskog prvenstva otvorio je Juventus pobjedom u gostima Kod Carpija, a dva pogotka postigao je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. Ovim slavljem Juventus je barem privremeno skočio na drugo mjesto...

Juventus je slavio u gostima kod Carpija rezultatom 3:1 i tako upisao sedmu uzastopnu pobjedu čime su barem privremeno zasjeli na drugo mjesto ligaške tablice.

Do prednosti prvo je stigao domaći sastav. Isaac Cofie kratko je dodao do Marca Borriella koji je povukao loptu, prevario svog čuvara i matirao Gianluigija Buffona za svoj četvrti ligaški pogodak.

Samo tri minute kasnije momčad Stare dame je stigla do poravnanja rezultata. Juan Cuadrado je ubacio na peterac do Samija Khedire koji nije uspio realizirati i lopta je stigla do Marija Mandžukića koji sjajno prima i iz okreta još ljepše pogađa za brzo poništenje prednosti domaćina.

Hrvatski reprezentativac nije stao na tome te je u finišu prvog poluvremena stigao do svog drugog pogotka na susretu. Patrice Evra ubacio je s lijeve strane do Mandžukića koji glavom matira protivničkog vratara za prednost gostujućeg sastava.

Do svog trećeg pogotka na susretu Juventus je stigao u 50. minuti. Claudio Marchisio poslao je dugu loptu prema Paulu Pogbi izbija sam pred protivničkog vratara i šalje loptu pored Vida Beleca za povećanje prednosti gostiju.

Konačan rezultat od 2:3 postavljen je u drugoj minuti sudačke nadoknade. Nakon ubačaja s desne strane stoper Juventusa Leonarda Bonuccija loše reagira i šalje loptu u vlastitu mrežu te time postavlja konačan rezultat utakmice.