Sporting Gijón
Sporting Gijón 1:3 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • srijeda, 17.02.2016.

Barcelona je u zaostalom dvoboju 16. kola Primere gostovala kod Sportinga u Gijonu i upisala pobjedu 3:1. Momčad Luisa Enriquea slavila je na krilima Lea Messija koji je prešao granicu od 300 golova u La Ligi u karijeri...

Lionel Messi u Gijon je stigao s 299 golova u La Ligi na kontu i tražio je jubilarni 300. Do njega je i došao, otišao je i korak dalje te je predvodio Barcelonu u pobjedi 3:1.

Priliku protiv Barcelone dobio je i Alen Halilović koji je protiv svojeg kluba zaigrao od prve minute i solidno odradio svih 90 minuta.

Upravo Halilović odradio je važnu ulogu u prvoj prilici domaćina na susretu, u desetoj minuti povukao je napad, proigrao Menendeza koji gađa kut, ali neprecizno.

Barcelona je brzo vratila konce igre u svoje ruke i ubrzo je stigla i do vodstva. U 25. minuti Messi je primio loptu na 25 metara, izborio se za prostor i zatim pogodio suprotni kut gola Cuellara.

Već dvije minute kasnije poravnanje. Kontranapad domaćina odrađen je gotovo savršeno, loptu je na lijevoj strani kaznenog prostora primio Menendez i iz prve krasno proigrao samog Carlosa Castra na drugoj vratnici koji šalje loptu iza leđa Brava.

Kratko je trajalo zadovoljstvo igrača Sportinga koji su već u 31. minuti bili ponovno u zaostatku. Krasna akcija u kojoj su glavnu ulogu igrali Luis Suarez i Messi, Urugvajac je na kraju proigrao Argentinca za njegov 301. gol u La Ligi.

Dvije minute kasnije novi problemi za Sporting, još jednom Messi dobro puca, ali ovaj put Cuellar odbija loptu do Neymara koji pogađa vratnicu.

U drugom dijelu Barcelona je i dalje dominirala, a veliku priliku za pogodak propustila je u 61. minuti. Neymar je srušen u 16 metara, dosuđen je kazneni udarac, ali Cuellar brani pokušaj Suareza.

Suarez se ipak iskupio u 67. minuti, pobjegao je čuvaru i pogodio za 3:1 što je bio i konačan rezultat.

Jednako kao i Halilović, svih 90 minuta odradio je i Ivan Rakitić samo u dresu Barcelone.