Mihaela Bradovski • srijeda, 30.12.2015.

Posljednje ovogodišnje kolo Primere otvoreno je utakmicama u Madridu i Valenciji gdje je Real Madrid ugostio Real Sociedad, a Levante Malagu...

Nakon kraće stanke zbog blagdana, na travnjake su se vratili španjolski prvoligaši, a u posljednjem ovogodišnjem kolu do pobjede su došli Real Madrid protiv Real Sociedada i Levante protiv Malage.

Real Madrid ugostio je momčad iz San Sebastiana i odnio pobjedu 3:1 iako nije sve išlo glatko i Madriđani su imali problema na putu do nova tri prvenstvena boda.

Prve minute donijele su nekoliko prijetnji domaćina da bi gosti ubrzo zaprijetili preko Iniga Martineza i Agirretxea, no rezultat se nije mijenjao.

U 22. minuti kazneni udarac za Real Madrid i to čini se olako dosuđen poslije kontakta Martineza i Benzeme. "Pravda je zadovoljena" i Cristiano Ronaldo udarcem preko gola nije doveo domaćina u vodstvo.

20 minuta kasnije novi kazneni udarac za Real Madrid i to nakon što je lopta pogodila u ruku Yurija. Ronaldo je ovaj put bio precizniji i zabio je za 1:0.

Osim tog pogotka, problemi za goste javili su se i zbog ozljeda pa su tako povučene dvije prisilne izmjene u prvom poluvremenu, a čini se da je teže stradao Sergio Canales za kojeg prve informacije govore da je zaradio težu ozljedu križnog ligamenta.

Odmah na početku drugog dijela Real Sociedad stigao je do poravnanja. Vrlo lijep pogodak postigao je Bruma koji je precizno pogodio suprotni gornji kut Keylora Navasa.

Madriđani su u nastavku susreta prema očekivanjima pritisnuli i krenuli po pogodak i do njega su stigli u 67. minuti. Ronaldo je ponovno bio strijelac i to volejom iz prve iako nije najbolje zahvatio loptu.

Četiri minute prije kraja susreta kraj priče, lijepu akciju pogotkom je okončao Lucas Vazquez za konačnih 3:1.

Luka Modrić igrao je do 88. minute kada ga je zamijenio Casemiro, a Mateo Kovačić ušao je u 59. minuti umjesto Jamesa Rodrigueza.

U drugom susretu do tri boda došla je Malaga koja je gostovala kod Levantea. Duda je donio pobjedu gostima golom u 78. minuti, pet minuta nakon što je zamijenio Duju Čopa.