Mihaela Bradovski • srijeda, 30.12.2015.

Odigrana su i posljednja četiri susreta programa Primere predviđenog za srijedu. Barcelona je stigla do pobjede protiv Real Betisa u 500. nastupu Lionela Messija za Katalonce...

Barcelona je na Camp Nouu svladala Real Betis s 4:0 i tako se zadržala na vrhu ljestvice. Real Betis je izdržao pola sata, ali nakon toga sve je bilo na strani domaćina.

Vodeći pogodak stigao je u 29. minuti nakon kaznenog udarca dosuđenog zbog sudara gostujućeg vratara koji je izboksao loptu i Lionela Messija. Neymar se pokliznuo prilikom izvođenja kaznenog udarca, lopta je pogodila gredu, na nju su išli Rakitić i Westermann, a njemački branič ju je ugurao u mrežu. Bio je to već deveti kazneni udarac za Barcelonu ove sezone i treći Neymarov promašaj.

Trener gostiju Pepe Mel s pravom je prosvjedovao kod kaznenog udarca, ali to mu je na kraju donijelo samo put na tribine.

Messi je u ovom susretu ubilježio ukupno 500. nastup u dresu Barcelone i proslavio ga je pogotkom. U 33. minuti na dodavanje Neymara (11. asistencija ove sezone) nije imao težak posao i iz blizine je zatresao Adanovumrežu.

S tih 2:0 otišlo se na odmor, a u drugom dijelu Barcelona je dovršila posao. Luis Suarez postigao je dva pogotka i godinu završio s 46 golova na kontu.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu.

Do vrijedne gostujuće pobjede stigao je Athletic Bilbao koji je u Vigu bio bolji od Celte s 1:0 pogotkom Raula Garcije sredinom drugog poluvremena.

Uvjerljiv je bio Las Palmas koji je ugostio Kelavinu Granadu. Hrvatski vratar s klupe je gledao poraz svoje momčadi rezultatom 4:1.

Dominguez Tanausu, Sergio Araujo, Jonathan Viera te autogolom David Lomban bili su strijelci za Las Palmas, a jedini pogodak za goste postigao je Adalberto Penaranda.