Branimir Korać • nedjelja, 03.01.2016.

Prva tri nedjeljna dvoboja u Primeri donijela su pobjedu domaćina, pobjedu gosta i remi. U gostima je slavio Eibar, Sevilla nije došla do bodova kod Granade, a remizirali su Rayo Vallecano i Real Sociedad...

Rayo Vallecano dva puta imao je vodstvo i nije uspio slaviti protiv Real Sociedada. Na kraju se morao zadovoljiti remijem 2:2 čime je ipak ostao u zoni ispadanja.

Rayo je stigao do vodstva nakon 15 minuta kada je Roberto Trashorras ubacio iz kornera, a Diego Llorente najviše skočio i glavom poslao loptu u mrežu. Poravnanje je stiglo u 27. minuti, Ruben Pardo je ubacio, vratar Yoel Rodriguez loše je reagirao, a Elustondo poravnava na 1:1.

Već u 51. minuti Rayo je vratio prednost na svoju stranu, Jozabed je iskoristio lošu reakciju gostujuće obrane, no Bruma je 12 minuta kasnije uspio donijeti bod gostima.

Ivan Kelava i dvoboj protiv Seville odgledao je s klupe, a njegova Granada stigla je do pobjede 2:1. U zanimljivom dvoboju svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, a Adil Rami četiri minute prije kraja morao je napustiti travnjak zbog dva žuta kartona.

Granada je do prednosti došla golovima Isaaca Successa u 17. i Adalberta Penarande u 37. minuti, a neposredno prije odlaska na odmor Vitolo je smanjio na 2:1. Ipak, Sevilla nije uspjela u drugom dijelu spriječiti poraz i tako nastaviti seriju utakmica bez poraza.

Neočekivano visok domaći poraz upisao je Real Betis kojeg je Eibar pregazio s 4:0. Od samog početka sve je krenulo krivo za domaćina koji je brzo primao golove i otišao u visok poraz.

Već nakon 17 minuta igre gosti su vodili golovima Cape i Keka da bi u drugom dijelu Adrian i Baston postavili konačnih 4:0.