Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.01.2016.

U derbiju 18. kola Primere Valencia i Real Madrid odigrali su 2:2 u vrlo uzbudljivom dvoboju koji je Mateo Kovačić završio ranije, isključenjem u 68. minuti susreta...

Odličan dvoboj na Mestalli završen je bez pobjednika. Valencia pod vodstvom Garyja Nevillea i dalje traži pobjedu, u gostima joj je bio madridski Real, a susret je završen remijem 2:2.

Prilike za pobjedu imali su i jedni i drugi, igralo se obostrano otvoreno, a od prve minute na travnjaku su bili i Luka Modrić i Mateo Kovačić. Dok je Modrić odradio svih 90 minuta, Kovačić je travnjak napustio u 68. minuti nakon crvenog kartona zarađenog zbog uklizavanja na sredini terena.

Real Madrid stigao je do vodstva u 16. minuti pogotkom Karima Benzeme kojem je prethodila sjajna akcija u kojoj su sudjelovali i Gareth Bale i Cristiano Ronaldo. Realov trio potpuno je izigrao obranu Valencije, Benzema je došao sam pred Domenecha i zabio za vodstvo.

U zadnjih 15 minuta prvog dijela domaćin je stvorio nekoliko odličnih prilika, izgledao je opasnije u tom razdoblju i u samoj završnici stigao je do poravnanja. Pepe je u 16 metara srušio Gomesa, Valencia je dobila kazneni udarac koji Dani Parejo pretvara u pogodak.

Nakon isključenja Kovačića sredinom drugog poluvremena, očekivao se nešto jači pritisak domaćina, međutim Real Madrid dobro je to spriječio i u 82. minuti došao je do novog pogotka. Toni Kroos izveo je slobodni udarac, najviši u skoku bio je Bale i krasnim udarcem glavom pogodio kut domaćeg gola.

Međutim kratko je trajalo slavlje gostiju. Već u sljedećoj minuti Valencia je stigla do poravnanja, ovaj put Rodrigo je ubačenu loptu spustio do Paca Alcacera koji iz blizine nije imao težak posao.

U samoj završnici domaćin je imao veliku priliku i za pobjedu, Negredo je nakon kontranapada došao sam pred Keylora Navasa, ali ovaj mu je sjajno ušao u udarac i spasio bod Madriđanima.

U ranijem terminu Athletic Bilbao kiksao je na svom travnjaku protiv Las Palmasa remiziravši tek 2:2. Baski su dva puta vodili golovima Aduriza i Williamsa, ali Gomez i Tanausu donijeli su bod Las Palmasu.

Villarreal je u zanimljivom srazu u La Coruni bio bolji od Deportiva s 2:1. Pobjedu gostima donio je dvostruki strijelac Bruno Soriano koji je zabio u 95. minuti iz kaznenog udarca, a Alberto je bio jedini strijelac za Deportivo.