Nikola Raič • srijeda, 06.01.2016.

Današnjim utakmicama započela je osmina finala španjolskog Copa del Rey, a na samom otvaranju vidjeli smo spektakl u Bilbau…

Osmina finala Kupa kralja nije mogla započeti na uzbudljiviji način. Utakmica između Athletica i Villarreala sigurno će ostati kako jedna od najboljih u ovogodišnjem natjecanju. Iako su obje momčadi na teren izvele kombinirane sastave, dobrog nogometa nije nedostajalo. Domaćini su od samog početka dominirali terenom, imali posjed i stvarali prigode. No, to nije bilo dovoljno. Villarreal je poveo pogotkom Baptistaa u 16. minuti susreta, da bi Samuel u 38. povećao vodstvo na 2:0.

U drugom dijelu domaćini ubacuju u brzinu više, nastavljaju s napadima, ali za razliku od prvog dijela uspijevaju pronaći put do gostujuće mreže. Prvo je Williams zabio za smanjenje vodstva gostiju, a zatim je Aduriz poravnao rezultat. Točku na „i“ konačnog preokreta stavio je u 81. minuti Laporte i najavio uzbudljivi uzvrat.

Nakon sjajne utakmice protiv Reala u nedjelju, nogometaši Valencije nisu pokazali znakove umora protiv Granade te su pitanje pobjednika riješili već nakon prvih 45 minuta igre. Strijelci za domaćine su bili Negredo i Rodrigo. U drugom dijelu Valencia je povećala svoju prednost na konačnih 4:0 i vjerojatno si osigurala plasman među osam najboljih. Dva puta siguran s „bijele točke“ bio je Negredo, koji je tako kompletirao svoj hat trick. Ivan Kelava branio je za goste svih 90 minuta.

Drugoligaš Mirandes nakon izbacivanja Malage nastavlja sanjati san o uspjehu u Kupu kralja. Domaćini su dočekali Deportivo La Corune i odigrali odličnu utakmicu. Mirandes je bio ravnopravan protivnik svih 90 minuta, poveli u 25. preko Ortiza te čuvali prednost do samog kraja utakmice. Ipak, nisu izdržali, Lopo je zabio vrijedan gol u gostima koji će uvelike olakšati posao Deportivu u uzvratu.