Ivan Detelić • srijeda, 06.01.2016.

U 18. kolu Serie A Bologna je iznenadila Milan na San Siru. Chievo i Roma su odigrali ljepoticu kola, Kalinić je asistencijama dao doprinos pobjedi Fiorentine, dok je Juventus bez Mandžukića lagano došao do nove pobjede...

Udinese golovima u prvom poluvremenu osigurao pobjedu

Udinese – Atalanta 2:1

Domaćin je poveo u 23. minuti nakon kornera, prvotni udarac glavom obranio je Marco Sportiello, ali iz blizine se u padu dobro snašao Cyril Thereau i poslao loptu u mrežu. Naš U-21 reprezentativac Stipe Perica sjajno je pogodio za 2:0 glavom s desetak metara nakon odličnog ubačaja Brune Fernandesa. Perica je tako upisao treći pogodak u Italiji gdje je na posudbi, ugovorom je vezan za Chelsea.

U drugom poluvremenu Atalanta je zaigrala bolje i imala inicijativu. Marco D'Alessandro smanjio je zaostatak u 75. minuti, dobro se ubacio ispred svog čuvara i nakon ubačaja s lijeve strane s pet metara pucao uz samu vratnicu.

Do kraja susreta gosti ipak nisu imali snage za preokret i bodovi su ostali u Udinama.

Milan upisao poraz u utakmici u kojoj je morao pobijediti

AC Milan – Bologna 0:1

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Milanu. Imali su domaći nekoliko izrađenih prilika za pogodak dok gosti u prvom poluvremenu nisu uputili niti jedan udarac u okvir vrata.
Domaći igrači u završnici ili nisu bili dovoljno precizni ili bi se dobrom intervencijom iskazao vratar Bologne Antonio Mirante.

Početak drugog dijela davao je naznake buđenja gostiju koji kao da su namirisali da je Milan ranjiv. Nakon toliko propuštenih prilika igrača Milana, Bologna je iskoristila svoju prvu pravu priliku na utakmici u osam minuta prije kraja povela preko Emanuelea Giaccherinija. Stranu je s ruba kaznenog prostora promijenio Anthony Mounier, a strijelac pogotka je pomalo sretno i spretno poslao loptu u mrežu.
U samom finišu utakmice Milan je pokušao doći barem do boda, ali pogodaka više nije bilo.

Ovim porazom Milan je prekinuo niz od tri pobjede, dok je Bologna s neočekivana tri boda odvojila od pratnji iz zone ispadanja.

Roma ispustila dva vodstva i prosula dva boda

Chievo – Roma 3:3

Gosti su poveli već u sedmoj minuti utakmice. Gervinho je ispremiješao obranu domaćina i poslao oštru loptu, nešto između udarca i ubačaja u sredinu gdje je na nju uklizao Umar Sadiq i iz blizine zabio.
Roma je udvostručila vodstvo u 37. minuti kada je Alessandro Florenzi presjekao loptu na centru i sam se odmah sjurio prema protivničkim vratima i smireno zabio.

Kada se činilo da Rimljani imaju sve pod kontrolom i da čekaju odlazak na odmor, minutu prije kraja prvog dijela domaćin je smanjio zaostatak. Strijelac za 1:2 bio je Alberto Paloschi koji je ugurao loptu u mrežu nakon što se dobro u kaznenom prostoru zagradio i na vrata iz blizine pucao Roberto Inglese pogodivši stativu.

Domaćin je režirao preokret u 58. minuti. Za izjednačenje i ludnicu na Marc'Antonio Bentegodi stadionu pobrinuo se veteran Dario Dainelli uklizavanjem na loptu koju je na pet metara iz kornera ubacio Valter Birsa.

Ipak, novo vodstvo gostima donio je u 75. minuti Iago Falque. Činilo se da ovo vodstvo Roma neće ispustiti, ali onda je u 86. minuti Simone Pepe zabio za konačnih 3:3.

Juve bez Mandžukića lagano uzeo tri boda

Juventus - Hellas Verona 3:0

Ove sezone sjajni Paulo Dybala zabio je za vodstvo iz slobodnog udarca s malo više od 20 metara u osmoj minuti utakmice. Bio je to njegov deveti pogodak u ligi i u ovoj utakmici društvo u napadu pravio mu je Morata obzirom da se strateg Stare dame Massimiliano Allegri nije htio u ovakvoj utakmici kockati s Mandžukićem koji je lakše ozlijeđen.
Za miran odlazak na odmor pobrinuo se Bonucci pogotkom za 2:0 u 45. minuti utakmice.

U drugom poluvremenu Juve je kontrolirao igru i odrađivao ostatak utakmice. U 79. minuti na teren je ušao Simone Zaza koji je željan igre samo tri minute kasnije nakon asistencije Pogbe zabio treći pogodak.

Bez pogodaka u Rimu

Lazio – Carpi 0:0

Nogometaši Lazija u ovom susretu nikako nisu mogli pogoditi okvir protivničkih vrata. Od devet pokušaja niti jedan nije bio precizan.
Prvi su na utakmici ipak zaprijetili gosti u desetoj minuti kada je udarac Antonija Di Gaudija otišao malo pored vrata. Najbolju priliku Lazio je imao pred kraj poluvremena kada je nakon kornera glavom pucao Wesley Hoedt.

Drugi dio bio je nešto bolji za Lazio što se igre i stvaranja prilika tiče. Raspoložen je tijekom utakmice bio Candreva koji je dobro, ali opet pored i malo iznad vrata pucao u 52. minuti.
Gosti su u 58. minuti pokušali doći do pogotka preko Cristiana Zaccarda koji je tada uputio i jedini udarac u okvir protivničkih vrata u cijeloj utakmici.

Unatoč prilikama u kojima se nalazio prije spomenuti Candreva, kao i uvođenje zamjena, poput Klosea, koje je na teren u drugom poluvremenu poslao strateg Lazia Stefano Pioli Biancazzurri na Olimpicu nisu uspjeli doći do pogotka.

Fiorentina golovima Iličića lako do pobjede

Palermo – Fiorentina 1:3

Fiorentina se kod Palerma odmah postavila autoritativno i pokazala da je na Siciliju došla po sva tri boda. Uz dominaciju na terenu vodstvo je došlo u 16. minuti utakmice. Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić proigrao je Josipa Iličića koji prolazi svog čuvara i nakon dobrog prodora šalje loptu golmanu kroz noge.
Dobru igru u prvom poluvremenu gosti su okrunili još jednom u 43. minuti. Drugu asistenciju upisao je Kalinić, a drugi pogodak Iličić koji je zabio prekrasan pogodak s ruba šesnaesterca kada je loptu poslao u rašlje.

U drugom poluvremenu Palermo se malo oporavio. Pogodak za nadu domaćinu postigao je Alberto Gilardino u 77. minuti utakmice, da bi konačan rezultat u trećoj minuti sudačke nadoknade iz kontre postavio Jakub Blaszczykowski.

Kalinić je zamijenjen u 90. minuti utakmice, dok je Milan Badelj za Fiorentinu vrlo dobro odigrao cijeli susret.

Sassuolo uz puno bolju igru došao samo do boda

Sassuolo – Frosinone 2:2

Favorizirani domaćini primili su pogodak u 16. minuti kada je na udarac Federica Dionisija vrlo loše reagirao vratar domaćih Andrea Consigli kada mu se lopta doslovno kroz ruke odbila u mrežu.
Samo šest minuta kasnije Sassuolo je izjednačio. Strijelac za 1:1 bio je Gregoire Defrel nakon čijeg se udarca malo izvan šesnaesterca lopta odbila od nekog od gostujućih braniča i promijenivši smjer prevarila vratara.
Unatoč dominaciji i boljoj igri domaćina na odmor se otišlo s novim vodstvom Frosinonea. Iz drugog udarca u okvir zabili su gosti svoj drugi pogodak. Najspretniji je nakon udarca iz kuta u 45. minuti bio Arlind Ajeti i glavom od trave zabio za 1:2

Igrači domaćih su u drugo poluvrijeme odlučno krenuli kako bi rezultat doveli u ono što je u skladu s prikazanom igrom. Frosinone se ipak dobih pola sata dobro branio, ali onda je u 75. minuti stiglo zasluženo izjednačenje. Diego Falcinelli ušao je s klupe četiri minute ranije i zabio nakon konfuzije u šesnaestercu gostiju. Povratnu loptu dao mu je Alfred Duncan.

Kako se bližio kraj utakmice domaći igrači bili su sve nervozniji svjesni gubitka dva boda obzirom na prikazanu igru, tako da je pred kraj susreta zbog drugog žutog kartona isključen domaći igrač Lorenzo Pellegrini.