Napoli
Napoli 2:1 Torino
Torino

Ivan Detelić • srijeda, 06.01.2016.

Napoli je u zadnjoj utakmici 18. kola Serie A na svom San Paolu slavio protiv Torina. Svi pogoci pali su u prvom poluvremenu, a na djelu smo mogli vidjeti razigrani napadački kvartet domaćeg sastava...

Vrlo ofenzivna postava Napolija u početku je odmah dala rezultate, jer domaći igrači su redali prilike. Nije trebalo dugo čekati na pogodak te je u 16. minuti utakmice Napoli poveo.
Callejon je primirio loptu na rubu šesnaesterca, poslužio Lorenza Insignea koji je udarcem iz koljena i nešto što se može nazvati polulobom poentirao za 1:0.

Na novo uzbuđenje nije trebalo dugo čekati, ovoga puta gosti su bili u akciji u 24. minuti kada je dobro pucao Daniele Baselli.

Torino je izjednačio u 33. minuti iz najstrože kazne koju je skrivio Faouzi Ghoulam, a u pogodak pretvorio Fabio Quagliarella iako je Pepe Reina bio na lopti i skoro obranio taj udarac.

Napoli je ipak četiri minute prije odlaska na odmor ponovo imao vodstvo. Ovoga puta Insigne je preuzeo ulogu asistenta, s lijeve strane dobrim dodavanjem u priliku je izbacio Hamšika koji je udarcem iz blizine provukao loptu golmanu kroz noge.

Unatoč nešto boljem ulasku u drugo poluvrijeme, inicijativu Torina igrači Napolija ubrzo su ugušili tako da su umrtvili igru.

Nakon sat vremena igre Napoli je ipak opet preuzeo konce igre u svoje noge i prilike su imali Koulibaly poslije kornera te Higuain u 74. minuti utakmice. Napadački kvartet Napolija, Insigne, Callejon, Higuain i Hamšik, djelovao je vrlo potentno i moćno.

Zadnju priliku da ipak dođu do boda gosti su imali u 89. minuti kada je nakon ubačaja s pet metara pucao Maxi López, ali Reina je u ovoj situaciji izašao kao pobjednik.

Četiri vodeće momčadi lige u ovom su kolu upisale pobjedu, tako da je Napoli ostao na trećem mjestu ljestvice.