Celta Vigo
Celta Vigo 0:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Nikola Raič • nedjelja, 10.01.2016.

U posljednjoj utakmici 19. kola španjolske La Lige gledali smo derbi kola u kojemu su na kraju slavili gosti iz Madrida…

Celta je nakon sjajnog ulaska u sezonu doživjela dva poraza u posljednje dvije utakmice te je goste iz Madrida dočekala s imperativom pobjede. Atletico je u Vigu tražio povratak na vrh tablice i u tome je uspio. Pogocima Griezmanna i Carrasca Atletico je slavio s 2:0.

Derbi susret 19. kola ponudio je čvrst nogomet, pogotovo u prvih 45 minuta utakmice. Iako je Celta imala terensku nadmoć nije to uspjela kapitalizirati pogotkom koji bi demoralizirao uvijek ratnički raspoložene goste. Najozbiljnije vratima Oblaka zaprijetio je Orellana u 38. minuti, ali je Slovenac bio na mjestu.

U drugom dijelu Atletico je pokazao da je kvalitetnija momčad od domaćina i s dva pogotka rješava pitanje pobjednika u ovom susretu. Imali su domaćini i u drugom dijelu blagu terensku nadmoć, ali nisu ozbiljnije prijetili Oblaku. S druge strane gosti su bili puno konkretniji. Griezmann zabija za 1:0 na odličnu asistenciju Vietta, a konačnu potvrdu velike pobjede postavio je Carrasco pogotkom 10 minuta prije kraja utakmice. Sjajnom solo akcijom Carrasco se poigrao s dva obrambena igrača te mirno realizirao priliku za konačnih 2:0.