Villarreal
Villarreal 2:0 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Branimir Korać • nedjelja, 10.01.2016.

Prvi nedjeljni dvoboj u Primeri završen je pobjedom domaćina. Villarreal je bio bolji od Sporting Gijona, a krvnik gostiju bio je Kongoanac Cedric Bakambu koji je postigao oba pogotka...

Pred nogometašima Sportinga bilo je vrlo teško gostovanje. Dok je Halilovićeva momčad u padu i u ovaj susret ušla je s tri poraza u nizu, Villarreal je znatno podignuo formu i u posljednje vrijeme bilježi isključivo pobjede.

Serija se nastavila i u ovom dvoboju, pozitivna za domaćina, negativna za goste. Krivac za to najvećim dijelom je Cedric Bakambu koji je odličan nastup upotpunio s dva pogotka za pobjedu 2:0.

Gosti nisu loše ušli u utakmicu, rano su zaprijetili preko Sanabrije, a u 22. minuti lopta se našla u mreži domaćina, no pogodak nije priznat zbog prekršaja Bernarda Espinose.

U 26. minuti Villarreal je poveo. Roberto Soldado odradio je dobar posao na desnoj strani, uočio samog Bakambua u sredini i ovaj nije imao problema pogoditi praznu mrežu.

Već u šestoj minuti drugog dijela Bakambu postiže i drugi pogodak. Sjajno je primio dodavanje Soldada, još bolje je prevario gostujućeg braniča i od suprotne vratnice zatresao mrežu.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, ostalo je tih 2:0 čime je Villarreal ostao na samo bod zaostatka za trećeplasiranim Real Madridom. Sporting Gijon za kojeg je Alen Halilović odradio svih 90 minuta, ostaje pak u zoni ispadanja.