Ligue 1, 21. kolo, 15.01.2016, 20:00 h
Nice
Nice 2:1(0:1) Angers
Angers

Ben Arfa dvama penalima u posljednjih deset minuta Nici donio preokret protiv Angersa

Niko Rukavina • petak, 15.01.2016.

U derbiju kola francuske Ligue 1 trećeplasirana Nice je u posljednjih deset minuta dvoboja preokrenula drugoplasirani Angers, i to pogocima iz penala, te mu se približila na samo jedna bod zaostatka.

Nogometaši Nice uspjeli su nadvisiti senzaciju prvenstva drugoplasirani Angers na svojoj Allianz Rivieri iako su do 80. minute gubili s 1:0. Junak dvoboja bio je Hatem Ben Arfa koji je pogodio dva penala za važna tri boda domaćina.

Ovom pobjedom Nice je skočila na treće mjesto s bodom manje od Angersa te istim brojem bodova, ali i utakmicom više od četvrtog Monaca koji pobjedom u nedjelju na gostovanju kod Lorienta može skočiti na drugo mjesto.

U prvom dijelu Angers je bio konkretnija momčad na terenu. Iako je Nice držala visoki posjed lopte imali su tek dva udarca na suparnički gol, od kojih niti jedan nije išao u okvir. Angers je došao do vodstva u 24. pogotkom Pierricka Capellea i s vodstvom 1:0 za goste se otišlo na odmor.

U nastavku utakmice domaćini su se probudili i do izjednačenja su stigli u 80. kada je Ben Arfa pogodio udarcem s bijele točke, a isti igrač je četiri minute kasnije realizirao još jednu najstrožu kaznu za domaćine koji se barem privremeno nalaze na mjestu koje sljedeće sezone vodi u Ligu prvaka.

• Veni vidi vici16.01.2016. u 17:07
    Ova liga je čudo, prvi PSG uz utakmicu manje sam ima bodova skoro kao drugi i treći klub zajedno