Toulouse
Toulouse 0:1 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Branimir Korać • subota, 16.01.2016.

PSG je uz dosta muke stigao do pobjede u gostima kod Toulousea. Slavio je s tijesnih 1:0 zahvaljujući pogotku Zlatana Ibrahimovića u drugom poluvremenu čime je PSG nastavio seriju utakmica bez poraza u Ligue 1...

Očekivali su Parižani znatno lakši posao na Municipalu u Toulouseu, ali domaćin je odigrao vrlo dobru utakmicu, odlično se branio i PSG tek je u zadnjih 20 minuta stigao do pogotka vrijednog tri boda.

U prvom poluvremenu Toulouse je igrao odlično i ne bi bilo nezasluženo i da je odnio prednost na odmor. centimetri su dijelili domaćina od vodstva kada je Wissam Ben Yedder zatresao gredu i tek u drugom dijelu PSG je zaigrao bolje.

Od početka drugog poluvremena Blancova momčad potpuno je zagospodarila terenom i stigla do pogotka u 73. minuti.

Nakon kornera do lopte je došao David Luiz, proslijedio ju do Zlatana Ibrahimovića koji bez problema iz blizine zabija za vodstvo.

Do kraja susreta domaćin nije uspio ozbiljnije zaprijetiti poravnanjem, PSG je sačuvao prednost i nastavio juriti prema osiguranju naslova prvaka Francuske.