Nikola Raič • subota, 16.01.2016.

Sjajno subotnje popodne na Otoku se nastavilo. Nakon odlične predstave Tottenhama, gledali smo pet odličnih utakmica. City se vratio na vrh, barem na nekoliko sati, Chelsea je u devetoj minuti sudačke nadoknade spasio bod, a prekinut je i niz neporaženosti West Hama.

Bournemouth – Norwich 3:0

Bournemouth i Norwich su u ovom susretu tražili bijeg iz opasne zone. Domaćinu je to uspjelo te su preskočili Norwich na tablici i kreću prema sredini. Nakon četiri utakmice bez pobjede, ovih 3:0 i tri boda, sjajno dolaze Bournemouthu.

Dobru utakmicu gledali smo na Dean Courtu, a domaćini su potpuno zasluženo upisali tri boda. Pokazali su da su bolji protivnik od prve do posljednje minute te njihova pobjeda nije dolazila u pitanje. Nakon 10 minuta, Gosling je zabio za vodstvo domaćina, a pobjedu je potvrdio Daniels pogotkom iz kaznenog udarca. Za potpuno slavlje domaćih navijača pobrinuo se Afobe koji zabija za konačnih 3:0.

Chelsea – Everton 3:3

Sjajno drugo poluvrijeme ostat će zapamćeno kao jedno od najboljih i najnapetijih u ovoj sezoni. Iako se momčad Chelsea vratila nakon zaostatka od 2:0, to nije bio kraj drami, koja je završila tek nakon 10 minuta sudačke nadoknade. Na kraju u spektaklu 3:3.

U prvom dijelu nismo vidjeli pogotke, iako ih je Everton svojom igrom zaslužio. Dobra predstava iz prvoj dijela nagrađena je u drugom. U samo deset minuta nastavka, Everton stiže do dva pogotka prednost. Prvo je Jason Terry pospremio loptu u svoju mrežu, a zatim Mirallas zabija za 0:2.

Chelsea se uspijeva vratiti u utakmicu preko svojih Španjolaca. Fabregas je prvo poslužio Diega Costu za smanjenje vodstva Evertona. Samo dvije minute kasnije, Fabregas, na asistenciju Coste zabija za izjednačenje. I kada se činilo da će obje momčadi pod tuš s bodom, pojavio se Ramiro Mori i priuštio „hladan tuš“ cijelom Stamford Bridgeu. No, srećom po Chelsea utakmica je potrajala sve do 99. minute kada Terry zabija za bod.

Manchester City – Crystal Palace 4:0

City se lako obračunao s jednim od iznenađenja ovosezonskog prvenstva. Crystal Palace je nakon odličnog starta ipak posustao te polako tone prema sredini ljestvice. Porazom XX od Cityja, već pet kola ne znaju za pobjedu.

Domaćini su pitanje pobjednika riješili nakon prvih 45 minuta. Prije odmora već je bilo 2:0 za City, a strijelci su bili Delph i Aguero. Pobjedu kojom preuzimaju vrh barem dok Leicester ne odigra svoju utakmicu danas potvrdio je Aguero svojim drugim pogotkom, a zatim i asistencijom Davidu Silvi, koji zabija za konačnih 4:0.

Newcastle – West Ham 2:1

Nakon osam utakmica bez poraza West Ham se spotaknuo gdje se to najmanje očekivalo. Na St. James Parku Newcastle je pobjedom 2:1, prekinuo svoju seriju od pet utakmica bez pobjede.

Domaćini su odlično odigrali prvih 45 minuta te su na odmor otišli s dva pogotka prednosti. Wijnaldum je bio enigma za obranu West Hama. Prvo je u šestoj minuti asistirao Perezu za 1:0, a za povećanje vodstva Nizozemac se pobrinuo sam. U drugom dijelu Bilić je posegnuo za svojim jockerom i sunarodnjakom Jelavićem. Ovaj mu samo se nakon samo tri minute igre zahvaljuje pogotkom i vraća West Ham u utakmicu. Do kraja utakmice domaćini su sačuvali svoju prednost i upisuju tri važna boda.

Southampton – WBA 3:0

Southampton je konačno povezao dvije pobjede. Nakon slavlja nad Watfordom u prošlom kolu, danas su svladali WBA s uvjerljivih 3:0 Ovom pobjedom domaćini najavljuju borbu za Europu.

Sjajnu partiju pružio je danas Ward – Prowse. Prvo je u petoj minuti zabio za 1:0, da bi pola sata kasnije sigurno izveo kazneni udarac i donio svojoj momčadi tri boda. Veliku pobjedu potvrdio je Dušan Tadić koji u 72. minuti zabija za konačnih 3:0.