Premiership, 22. kolo, 16.01.2016, 18:30 h
Aston Villa
Aston Villa 1:1 Leicester City
Leicester City

Branimir Korać • subota, 16.01.2016.

U posljednjem subotnjem susretu Premiershipa Aston Villa i Leicester odigrali su 1:1, a gosti mogu žaliti što nisu došli do sva tri boda jer su imali preduvjete za to...

Leicester je u Birminghamu kod posljednjeplasirane Aston Ville tražio pobjedu i odvajanje na vrhu ljestvice. Imali su gosti vodstvo i kazneni udarac koji bi vjerojatno prelomio utakmicu, ali nije realiziran i nakon toga Aston Villa je zaigrala bolje i u drugom dijelu došla do poravnanja.

U 28. minuti Leicester je poveo i to nakon što je Vardy prebacio Bunna koji je nekako uspio obraniti njegov pokušaj, ali lopta se odbila do Okazakija koji iz blizine dovodi Leicester u vodstvo.

Pet minuta kasnije kazneni udarac za Leicester. Cissokho je igrao rukom u 16 metara, ali Mahrez nije uspio realizirati penal, točnije obranio ga je Bunn.

U drugom dijelu domaćin je zaigrao bolje, Leicester kao da se zadovoljio minimalnim vodstvom te je stigla kazna u 75. minuti.

Gestede je na 20 metara uz pomoć ruke primirio loptu, pokušao ju je nespretno izbiti Huth, ali ona je ponovno došla do Gestedea koji lijepo pogađa za poravnanje.

Bilo je to i konačnih 1:1, promjene rezultata više nije bilo, no i taj remi bio je dovoljan Leicesteru da dođe na vodeću poziciju na ljestvici.