Fiorentina
Fiorentina 2:0 Torino
Torino

Branimir Korać • nedjelja, 24.01.2016.

S Nikolom Kalinićem u prvih 11 Fiorentina je na svom stadionu dočekala Torino i svladala ga s 2:0. Viole su od sredine prvog poluvremena bile u vodstvu, a pobjedu su potvrdile u završnici susreta...

Nakon dva uzastopna poraza, Fiorentina je dočekala Torino s imperativom pobjede. Ubilježila je sva tri boda, slavila je s 2:0 i tako se vratila na pobjedničke staze.

Milan Badelj još uvijek nije u konkurenciji za nastup zbog ozljede, ali je zato 82 minute odradio Nikola Kalinić kojeg je zamijenio Mauro Zarate, Argentinac pristigao ovog tjedna iz Bilićevog West Hama.

Sousa je sve karte bacio na napad i krenuo vrlo ofenzivno s četvoricom igrača kojima je igra prema naprijed najjača strana. Od početka domaćin je pritisnuo i krenuo po pogodak, a nakon nekoliko propuštenih prilika, poveo je u 24. minuti. Sjajan pogodak iz slobodnog udarca postigao je Josip Iličić.

U drugom poluvremenu gosti su bili blizu pogotka u 52. minuti kada je Tatarusanu zaustavio opasan pokušaj Basellija, a u 83. minuti stavljena je točka na i, nakon kornera glavom je loptu u mrežu poslao Gonzalo Rodriguez.

S ova tri boda Fiorentina je privremeno zasjela na treće mjesto na ljestvici preskočivši Inter.