Euro 2016. - Skupina 2, 3. kolo, 27.01.2016, 16:00 h
Švedska 22:14 Mađarska
Mađarska

Šveđani zadržali nadu u olimpijske kvalifikacije, Andersson zaustavio Mađare

Branimir Korać • srijeda, 27.01.2016.

Švedska i Mađarska ostali su bez šanse za prolazak u polufinale Europskog prvenstva, ali ovo je bila važna utakmica za Šveđane iz aspekta ulaska u olimpijske kvalifikacije. Mađari su glatko poraženi s 22:14...

Švedska je svoj dio posla obavila. Trebala je pobjedu protiv Mađarske kako bi produžila nadu u ulazak u olimpijske kvalifikacije i to je i ostvarila. Slavila je glatko, bez ikakvih problema s 22:14, a sam rezultat govori kako je Mađarska potpuno pala nakon ispadanja iz svih kombinacija za prolaz, ali i kako je sjajan dan imao Mattias Andersson.

Andersson je skupio čak 17 obrana, bio na visokom postotku od 55 posto obrana i predstavljao najveću prepreku za neraspoložene mađarske šutere.

Od početka susreta sve je vodilo prema jednom ishodu. S tri uzastopna gola Švedska se prvi put odvojila kada je otišla na 5:2. Do kraja prvog poluvremena konstantno je održavala tu porednost, imala je najviše plus četiri, a na odmor je otišla s vodstvom 10:7.

Andersson je već u prvom poluvremenu upisao devet obrana, a u istom ritmu nastavio je i u drugom dijelu.

Otvaranje drugog dijela potpuno je prelomilo utakmicu, Švedska je serijom 7:1 pobjegla na 17:8 i bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će na kraju slaviti.

Prednost do kraja susreta više nije rasla, ali niti Mađari nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.

Podbacili su mađarski šuteri, Laszlo Nagy je tako imao šut 2/8 dok je Iman Jamali bio na 0/4. Očito su svi porazi ostavili traga na Mađarskoj uoči zadnje utakmice i nisu bili na razini susreta sa Španjolskom.