Barcelona
Barcelona 2:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Mihaela Bradovski • subota, 30.01.2016.

Derbi 22. kola Primere odigran je na Camp Nouu gdje je Barcelona ugostila madridski Atletico i upisala pobjedu 2:1. Madriđani su susret završili s dva igrača manje i ispustili su vodstvo s početka susreta...

Madridski Atletico nije uspio doći do bodova na Camp Nouu. Luis Enrique s Barcelonom je slavio 2:1 u susretu u kojem je domaćin dominirao što je bilo i za očekivati, posebno nakon što su gosti ostali brojčano okrnjeni zbog dva isključenja.

Više od godinu dana Atleticu nitko nije postigao dva pogotka već u prvom dijelu, no učinila je to Barcelona koja je i posljednji klub kojem je to pošlo za rukom u siječnju prošle godine.

Luis Enrique od prve minute na teren je poslao Ivana Rakitića, ali i Jordija Albu koji se oporavio od ozljede tetive i mogao je nastupiti.

Atletico je dobro krenuo u utakmicu, odmah je stigao do prilike preko Saula, a već u desetoj minuti i do vodstva. Koke je ostao zaboravljen, Barcelonina obrana nije ga pokrila te je nakon ubačaja Saula pogodio za 1:0.

Pola sata trebalo je Barceloni da stvori prvu pravu priliku. Suarez nije uspio svladati Oblaka, ali zato minutu kasnije Messi nakon dodavanja Albe poravnava na 1:1.

U 38. minuti Barcelona dolazi do preokreta. Suarez je dobro ušao u kazneni prostor gostiju, othrvao se Gimenezu i zatim iz blizine pogodio za vodstvo domaćina.

U samoj završnici prvog dijela domaćin nastavlja s igračem više nakon što je Filipe Luis zaradio izravni crveni karton zbog prekršaja nad Messijem.

Kada je u 65. minuti Diego Godin također zaradio isključenje, a Atletico ostao s dva igrača više, bilo je jasno da će Barcelona slaviti. Do novog pogotka nije došla, no odnijela je pobjedu 2:1.

Rakitića je u 67. minuti zamijenio Arda Turan.