Real Madrid
Real Madrid 6:0(4:0) Espanyol
Espanyol

Niko Rukavina • nedjelja, 31.01.2016.

Nogometaši Zinedinea Zidanea odigrali su jako dobru utakmicu na Santiago Bernabeuu i s visokih 6:0 deklasirali su Espanyol. Hat-trick za domaćine zabio je Cristiano Ronaldo, a Luka Modrić je upisao asistenciju te je u 63. minuti pljeskom ispraćen iz igre.

Zinedine Zidane nastavio je s uvjerljivim pobjedama na domaćem terenu od kada je preuzeo klupu Real Madrida. Madriđani su s visokih 6:0 nadvisili Espanyol te i dalje imaju četiri boda manje, ali i utakmicu više od vodeće Barcelone.

Real je riješio pitanje pobjednika do odmora na koji su otišli s neuhvatljivom prednosti od 4:0. Madriđani su posebno goropadni bili u prvih 16 minuta kada su zabili čak tri pogotka. Real je poveo već u sedmoj minuti kada je James Rodriguez pronašao Karima Benzemu koji glavom poentira za 1:0.

Na drugi pogodak domaćini su čekali svega pet minuta. Enzo Roco je u svojem kaznenom prostoru srušio Cristiana Ronalda koji je neobranjivo pogodio jedanaesterac. Furiozni početak utakmice zaokružio je Rodriguez u 16. kada je sjajno pogodio na asistenciju Luke Modrića.

Real je dominirao čitavo prvo poluvrijeme, imao je 73 posto vremena loptu u svojim nogama i gostima je ostavio minimalno prostora za napad. Sjajan prvi dio Zidaneove momčadi zaključio je solo prodorom C. Ronaldo i zabio svoj drugi pogodak u 45. minuti utakmice.

U nastavku utakmice, Real je stisnuo kočnicu te je ostavio prostora Espanyolu da u nekoliko navrata ugrozi Keylora Navasa. U posljednjih deset minuta Real je ponovno ubacio u višu razinu i došao do još dva pogotka za konačnih 6:0.

Prvo je u 82. minuti C. Ronaldo zabio svoj hat-trick na sjajnu asistenciju Jesea, a mladi Španjolac je bio najzaslužniji i za šesti Realov pogodak kada je njegov centaršut u vlastitu mrežu skrenuo branič gostiju, Oscar Durante.