Sassuolo
Sassuolo 0:2 Roma
Roma

Ivan Detelić • utorak, 02.02.2016.

Pogled na rezultat može biti vrlo varljiv obzirom da je u prvoj utakmici 23. kola Serie A momčad u kojoj igra naš Šime Vrsaljko cijelo drugo poluvrijeme bila puno bolja, imala kazneni udarac za izjednačenje u 88. minuti da bi na kraju izgubila s dva pogotka razlike...

Počelo je vrlo živo na Mapei stadionu i bez puno početnog ispitivanja snaga momčadi su zaredale prilike. U četvrtoj minuti za domaćine je blizu pogotka bio Nicola Sansone dobrim udarcem iz daljine.
Ipak, Roma je bila ta koja je povela u 11. minuti utakmice kada je Mohamed Salah sjajno pogodio iskosa malo izvan šesnaesterca. Ništa u toj situaciji nije mogao domaći vratar.

Utakmica se poslije pogotka malo smirila uz par pogrešaka u predaji lopte s obje strane. Novu zanimljivu situaciju vidjeli smo u 23. minuti kada je Miralem Pjanić ubacio za Nainggolana, ali obrana domaćih uspjela je izblokirati taj pokušaj. Pet minuta kasnije u prilici za Sassuolo bio je ponovo Sansone, a onda je Roma ipak preuzela inicijativu.
Prilike za novi pogodak gostiju imali su Maicon i El Shaarawya da bi gosti prije odmora prijetili preko Berardija i Trotte.

Početak drugog dijela u potpunosti je pripao domaćinu, igrači Sassuola su preuzeli više rizika i konstantno pritiskali protivnika. Čistih prilika nije bilo previše, ali vrijedi izdvojiti pokušaje Berardija u 52. i 69. minuti susreta.

Kako se bližio kraj utakmice tako su domaćini očajnički pokušavali doći do pogotka, a Šime Vrsaljko bio je vrlo aktivan na svojoj desnoj strani te uz to izvodio i slobodne i udarce iz kuta za domaću momčad. U 81. minuti El Shaarawy je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali dobro je intervenirao Consigli.

U 87. minuti branič gostiju Nainggolan je skrivio jedanaesterac te zaradio drugi žuti odnosno crveni karton. Na žalost domaćih navijača, Berardi dobru igru nije okrunio pogotkom i s bijele točke gađao je u okvir vrata. Na kraju je u sudačkoj nadoknadi Perotti ukrao loptu na 30-ak metara, sjurio se u kazneni prostor i povratnom loptom poslužio El Shaarawya koji je zabio za konačnih 0:2.