Branimir Korać • srijeda, 03.02.2016.

Francuzi su u utorak započeli s odigravanjem susreta 24. kola, a u prva dva dvoboja pobjede su upisali Monaco i Olympique Marseille koji su bili bolji od Bastije i Montpelliera...

Nakon poraza u derbiju u prošlom kolu protiv Angersa, Monaco se brzo oporavio i svladao Bastiju s 2:0. U Monte Carlu iznenađenja nije bilo, susret nije obilovao velikim brojem prilika, ali Monacu je i takav nastup bio dovoljan za tri boda.

Prvi pogodak postignut je u 35. minuti uz dosta sreće nakon što se lopta od Modestea odbila u mrežu. Nakon kornera lopta je prošla kroz peterca, na drugoj vratnici čekali su je Coentrao i Vagner Love, no ona nije došla do njih već se odbila od gostujućeg braniča u gol.

Drugi gol stigao je u 73. minuti. Dirar je ubacio s desne strane, loptu je u 16 metara dočekao Silva koji uz pomoć gostujuće obrane vara Lecu i podiže na 2:0.

Bio je to i konačan rezultat susreta u kojem je Danijel Subašić dobio svih 90 minuta, a Mario Pašalić igrao je do 68. minute kada ga je zamijenio Helder Costa.

Seriju utakmica bez poraza nastavio je Marseille gostujućom pobjedom protiv Montpelliera. Nimalo lagana zadaća za Olympique bez obzira na nezavidan položaj domaćina na ljestvici, ali na kraju ipak tri vrijedna boda.

Susret je odlučio pogodak Georges-Kevina N'Koudoua koji je u 68. minuti nakon kombinacije s Alessandrinijem donio Marseilleu sva tri boda.

Minutu kasnije izravni crveni karton zaradio je Florian Thauvin koji je trek stigao u svoj bivši klub na posudbu iz Newcastlea. Unatoč igraču više i silnim pritiscima, Montpellier ipak nije mogao do poravnanja.