Branimir Korać • utorak, 02.02.2016.

Osam od deset susreta 24. kola Premier lige odigrana su ovog utorka, a najzanimljiviji dvoboj odradili su Leicester i Liverpool. Lisice su bile bolje i tako ponovno uz veliku pomoć Jamieja Vardyja ostale na vrhu ljestvice...

Leicester je ušao u seriju teških dvoboja domaćim susretom protiv Liverpoola. Kloppova momčad ipak nije uspjela zaustaviti sjajni Leicester koji je golovima Jamieja Vardyja stigao do nove pobjede i na taj način zadržao prednost nad prvim pratiteljima.

Borben dvoboj riješen je u drugom poluvremenu nakon što u prvom dijelu nije bilo pogodaka. U tom razdoblju Mahrez je imao nekoliko prilika, ali nije nadmudrio Mignoleta i na odmor se otišlo s 0:0.

Nakon točno sat vremena uspjeli su domaćini povesti. Strijelac krasnog pogotka bio je Vardy koji je sjajnim volejom pogodio gornji kut Mignoletovog gola i došao do svojeg gola sezone.

U 72. minuti gosti su ponovno morali po loptu u mrežu, a još jednom strijelac je bio Vardy. Loše je reagirao Sakho, iskoristio je to Okazaki i uz dosta sreće proigrao Vardyja koji ne griješi.

Do kraja susreta promjena nije bilo, a Dejan Lovren odradio je svih 90 minuta za goste.

Do gostujuće pobjede došao je Manchester City koji je bio uspješan kod davljenika Sunderlanda i slavio je s 1:0. Na taj način ostao je za petama Leicesteru i spriječio da se Ranierijeva momčad još više odvoji.

Manuel Pellegrini odrađuje posljednje mjesece na klupi Manchester Cityja, a u prvom susretu nakon što je objavljeno da će ga naslijediti Pep Guardiola, upisao je pobjedu.

Sunderland je slomljen već u 16. minuti, a strijelac je bio, naravno, Sergio Aguero koji je tako došao do 12. pogotka u posljednjih deset susreta.

Domaćin se nije samo tako predavao, u nastavku susreta činio je sve da dođe do poravnanja, ali nije imao pravu priliku i City odnosi minimalnu pobjedu.

Lijepu pobjedu ostvario je Tottenham koji je u gostima svladao Norwich s čak 3:0. Spursi su s ova tri boda skočili na treće mjesto ljestvice i potvrdili da je kriza iza njih ubilježivši treću uzastopnu pobjedu.

S druge strane Norwich je stigao čak do četvrtog poraza u nizu, a već u drugoj minuti postalo je jasno da domaćina očekuje teška zadaća. Spursi su poveli već tada, a strijelac je bio Dele Alli.

Nakon pola sata igre stvari su postale još lošije za domaćina s obzirom da su Spursi zaradili kazneni udarac. Skrivio ga je Sebastian Bassong, a Harry Kane povisio je vodstvo. U samoj završnici susreta Kane je stigao do još jednog pogotka i stavio točku na i.

Podbacio je Arsenal koji je na Emiratesu odigrao bez pogodaka protiv Southamptona. Fraser Forster imao je fantastičnu večer, izludio je Arsenalove napadače i ostavio mrežu čistom.

Osim što ga je Tottenham prestigao na ljestvici, Arsenal je i prvi put nakon sedam godina završio tri utakmice u nizu bez postignutog pogotka.

Kiksao nije Manchester United koji je na Old Traffordu ugostio Stoke City i glatko slavio s 3:0. Domaćin je s nova tri boda stigao na pet bodova zaostatka za Arsenalom i Tottenhamom, no da bi ih uhvatio, trebat će mu puno konstantniji nastupi u nastavku sezone.

U ovom susretu za manje od 25 minuta stigao je do vodstva 2:0 golovima Lingarda i Martiala, a početkom drugog dijela Wayne Rooney postavio je konačnih 3:0.

Odmah za petama Unitedu nalazi se Bilićev West Ham koji je s 2:0 bio bolji od Aston Ville. U dosadašnjem dijelu sezone West Ham je imao problema sa slabijim protivnicima, međutim protiv Aston Ville potpuno je dominirao i s dva gola u drugom dijelu riješio susret.

Do prvog je stigao u 58. minuti preko Michaila Antonija, a konačnih 2:0 postavio je Cheikhou Kouyate.

Nikica Jelavić ušao je u igru u 89. minuti umjesto strijelca vodećeg pogotka.

Sva tri boda odnio je Bournemouth koji je s 2:1 slavio kod Crystal Palace uz pogotke Pugha i Afobea, a Rondon je golom u sudačkoj nadoknadi donio bod West Bromwichu protiv Swanseaja.