Niko Rukavina • srijeda, 03.02.2016.

Nogometaši Watforda i Chelseaja odigrali su utakmicu bez pogodaka, u dvoboju u kojem je domaćin bio bolji u prvom, a Chelsea u drugom dijelu utakmice. Everton je na domaćem terenu s uvjerljivih 3:0 bio bolji od Newcastlea.

Watford igra jako dobru premierligašku sezonu, no u posljednjih mjesec dana ušli su u krizu i upisali su četiri uzastopna poraza. No, lošu seriju su prekinuli u prošlom kolu pobjedom nad Newcastleom, a i u FA kupu su bili bolji od drugoligaša Nottingham Forresta. Da je Watford definitivno izašao iz krize potvrđuje današnja dobra utakmica protiv aktualnog prvaka Chelseaja.

Watford je bio bolja momčad u prvom dijelu, bili su opasniji pred suparničkim golom, no niti jednom nisu ozbiljnije zaprijetili Thibautu Courtoisu. S druge strane Chelsea je najviše prijetio preko problematičnog Diega Coste koji je u nekoliko navrata ušao u sukob sa suparničkim igračima i sucem Mikeom Deanom.

U nastavku utakmice, koji je bio vrlo dinamičan, gosti su bili bolja momčad na terenu, ali nisu uspjeli zabiti. Za Chelsea je u nekoliko navrata opasno zaprijetio Oscar, dok su na drugoj strani blizu pogotku bili Troy Deeney i Jose Holebas.

Chelsea je posebno živnuo ulaskom Edena Hazarda u 73. minuti i Londončani su finišu utakmice bili vrlo opasni. Najveću prigodu na utakmici u 78. minuti je propustio Branislav Ivanović koji je pucao iz blizine, ali je Heurelho Gomez uspio izbaciti u korner.

Do kraja utakmice Chelsea je opasno zaprijetio još preko Hazarda i dva puta Coste no nije uspio doći do vrijedne pobjede te je ostao na 13. mjestu iako je Bluesima ovo bila deseta uzastopna utakmica bez poraza u svim natjecanjima.

Everton je na svojem Goodison parku bio bolja momčad od Newcastlea od samog početka utakmice, a bolju igru domaćini su kapitalizirali u 22. minuti utakmice kada je Aaron Lennon pucao s ruba kaznenog prostora i iz okreta pogodio za vodstvo svoje momčadi.

U nastavku utakmice Newcastle se malo više otvorio no unatoč nekoliko pokušaja nije uspio stići do željenog izjednačenja. Everton je zasluženu pobjedu potvrdio u posljednjim trenucima utakmice i to pogocima iz penala.

U 87. Georginio Wijnaldum je u svojem kaznenom prostoru srušio Lennona, a udarac s bijele točke realizirao je Ross Barkley, koji je precizan bio i u 94. iz jedanaesterca kojeg je skrivio Jamaal Lascelles i dobio izravni crveni karton.