Ivan Detelić • nedjelja, 14.02.2016.

U posljednje dvije utakmice 21. kola Bundeslige HSV je protiv Borussije Mönchengladbach prekinuo niz bez pobjede dok je u bavarskom derbiju Bayern bio bolji od Augsburga, a Lewandowski je četvrti put u zadnjih pet utakmica postigao dva pogotka...

Hamburger SV - Borussia Mönchengladbach 3:2

Nije dobro počelo za HSV, Borussija je povela u 14. minuti preko Fabiana Johnsona i činilo se da će HSV produljiti niz bez pobjede na sedam utakmica.

Međutim pogodak kao da je razbudio HSV koji je kako se bližio kraj poluvremena sve više pritiskao i stvarao prilike. Zasluženo izjednačenje stiglo je u 38. minuti, pogodak je pripisan Martinu Hintereggeru kao autogol, da bi u 41. minuti HSV potpuno preokrenuo kada je Artjoms Rudnevs pogodio za 2:1.

Naš Ivo Iličević ušao je za HSV na teren u 66. minuti i riješio pitanje pobjednika u 80. minuti pogodivši za 3:1. Do kraja utakmice Borussia je uspjela samo umanjiti poraz dvije minute prije kraja kada je Raffael pobjegao obrani i iz blizine postavio konačan rezultat.

Augsburg - Bayern München 1:3

Bavarski div je pritisnuo bavarskog patuljka od samog početka. Bayern je igrao svoju prepoznatljivu igru i došao u vodstvo u 15. minuti. Thomas Müller pronašao je Roberta Lewandowskog u kaznenom prostoru, a sjajni poljski napadač si je u dva dodira pokraj trojice braniča stvorio prostor i potom neobranjivo pucao uz samu vratnicu.

Unatoč brojnim prilikama Bayern je na odmor otišao s minimalnom prednošću, ali u nastavku je nastavio s mirnom igrom. Kada je Augsburg pokazao malo zanimanja za postizanje pogotka kazna je stigla na drugoj strani. Drugi pogotkom Lewandowski je u 62. minuti riješio pitanje pobjednika, da bi treći pogodak bio djelo Thomasa Müllera u 78. minuti utakmice.

Na kraju su domaći ublažili poraz, u 87. minuti Bobadilla je iz okreta od vratnice pogodio za konačan rezultat.