Ivan Detelić • subota, 13.02.2016.

U 21. kolu Bundeslige Borussia Dortmund se namučila protiv Hannovera, Bayer je nakon zaostatka na kraju ipak pobijedio Darmstadt, dok je hrvatski napadač Andrej Kramarić zabio svoj prvi bundesligaški pogodak i bio isključen u remiju njegovog Hoffenheima i Werdera...

Borussia Dortmund - Hannover 96 1:0

Borussia je u prvom dijelu bila bolja momčad, ali nikako igrači Thomasa Tuchela nisu uspijevali pronaći put do mreže. Pred kraj poluvremena su gosti složili svoju prvu opasniju akciju, ali pogotka nije bilo.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom ritmu uz dominaciju Borussije.
Taman kada se Hannover opet malo probudio stiglo je vodstvo domaćina. Bila je to brza akcija Dortmunda čiji su igrači u 57. minuti od svog do suparničkog šesnaesterca došli u tri dodavanja, da bi potom Mhitarjan udarcem malo izvan kaznenog prostora loptu neobranjivo poslao u malu mrežicu.

Do kraja utakmice Borussia je kontrolirala utakmicu, moglo je biti još pogodaka u gostujućoj mreži, ali rezultat se više nije mijenjao.

Darmstadt - Bayer Leverkusen 1:2

Bayer je bolje otvorio utakmicu, ali bez konkretnih prilika, dok su domaćini nakon 15-ak minuta igre počeli stvarati prilike. Dobra igra Darmstadta potom je nagrađena pogotkom u 29. minuti, a strijelac je bio Sandro Wagner. Naš Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu.

Bayer je ipak potom preuzeo inicijativu i tražio pogodak za izjednačenje. U 62. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca s lijeve strane na peterac se uvukao Omer Toprak i natjerao domaćeg braniča Aytaca Sulua da glavom proslijedi loptu u vlastitu mrežu.

Potpuni preokret stigao je u 77. minuti. Bila je to kontra gostiju koju je na kraju uz puno sreće i odbijanaca pogotkom za vodstvo gostiju okončao Julian Brandt.
Do kraja utakmice igrači Darmstadta su bacili sve karte u napad, ali do pogotka za eventualni bod nisu uspjeli doći, dok je Bayer u završnici propustio ostvariti i veću pobjedu.

VfB Stuttgart - Hertha Berlin 2:0

Neprepoznatljiva je bila Hertha u prvih pola sata. Stuttgart je stvarao prilike dok su se gosti mučili sa spajanjem više od tri dodavanja.

U drugom poluvremenu Stuttgart je zasluženo došao do pobjede. Prvo je u 51. minuti za vodstvo zabio Serey Die. Hertha se potom malo pribrala i u drugoj polovici drugog dijela mogla doći do izjednačenja.

Stuttgart je ipak šest minuta prije kraja iskoristio nešto otvorenijeg suparnika i osigurao pobjedu preko Filipa Kostića koji je zabio za konačnih 2:0.

Werder Bremen - Hoffenheim 1:1

Gosti su poveli u desetoj minuti. Nakon ubačaja s desne strane naš Andrej Kramarić glavom je iz blizine pogodio upisavši prvi pogodak u Bundesligi.

Samo tri minute kasnije Werder je izjednačio. Florian Grillitsch pronašao je Papija Djilobodjija koji donosi poravnanje rezultata. Werder je do kraja poluvremena bio bolja momčad, ali rezultat se nije mijenjao. Kramarić se puno trudio i radio za momčad, ali je ponekad bio dosta nervozan. Na njegovu žalost prvi žuti karton zaradio je u 50., a potom i drugi u 77. minuti te ostavio svoju momčad s igračem manje.

Werder je do kraja utakmice nastojao naplatiti bolju igru, ali bod Hoffenheimu sačuvao je u nekoliko navrata vratar Oliver Baumann koji se tako djelomično iskupio za loše predstave u nekoliko posljednjih utakmica.

Wolfsburg - Ingolstadt 2:0

Sve bitno dogodilo se u prvom poluvremenu. Vukovi su iskoristili svoje prilike i pogocima Juliana Draxlera u 29. i Robina Knochea u 39. minuti utakmice osigurali miran nastavak.

U drugom poluvremenu Ingolstadt je imao jalovu inicijativu, Wolfsburg nije imao imperativa za novi pogodak i na terenu nije bilo previše uzbuđenja.

Ovom pobjedom Wolfsburg je došao na samo tri boda od mjesta koja vode u Ligu prvaka.