MAXtv Prva liga, 22. kolo, 13.02.2016, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2000
Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Sanja Rođak-Karšić

Osijek i Istra 1961 remizirali bez pogodaka u Gradskom vrtu

Mihaela Bradovski • subota, 13.02.2016.

Osijek i Istra 1961 nastavljaju borbu za opstanak u društvu prvoligaša. U prvom susretu drugog dijela sezone susreli su se u Osijeku i remizirali bez pogodaka...

Borba za opstanak u MAXtv Prvoj HNL bit će neizvjesna do samog kraja. Zagreb je u najtežoj situaciji, ali u zavidnoj situaciji nisu niti Osijek i Istra 1961 koji su se nadali pobjedi u međusobnom dvoboju čime bi se uspjeli odvojiti i u nešto boljem raspoloženju krenuti u nastavak sezone.

Osječani su u nastavak sezone krenuli s novim vlasnikom i Kohortom na tribinama dok su Puljani krenuli s novim trenerom Andrejom Panadićem na klupi.

Susret je bio borben, ali ne previše kvalitetan, a do prve prilike na susretu došli su domaćini kada je u šestoj minuti nakon ubačaja Matasa glavom pucao Šorša, ali preslabo za Ivešu.

Do kraja prvog dijela malo prilika na obje strane, Istra 1961 opasnije se približila golu tek pet minuta prije kraja poluvremena kada je Gržan propustio svladati Mikulića.

U drugom dijelu bolje je na travnjaku stajala gostujuća momčad. Osječani više nisu bili tako agresivni kao u prvom dijelu i Puljani su sve opasnije prijetili.

Najveću priliku imali su u 84. minuti kada je Bouhna primio loptu u 16 metara, bio u odličnoj situaciji, ali Mikulić je sjajno obranio njegov snažan pokušaj.

Do kraja susreta pokušao je još i Vuković, ali rezultat se nije mijenjao i ostaje 0:0 čime Osijek i Istra ostaju na po 20 bodova