MAXtv Prva liga, 22. kolo, 13.02.2016, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 15855

Branimir Korać • subota, 13.02.2016.

105. rođendan Hajduka, cjelodnevni programi proslave u Splitu, a sve je kulminiralo pobjedom protiv Slaven Belupa 2:0. Pred više od 15 tisuća gledatelja domaćin je slomio otpor Koprivničanaca...

Slaven Belupo nije pokvario rođendansko raspoloženje domaćinu iako Hajduk nije lako došao do pobjede. Trebalo je cijelo poluvrijeme za vodeći pogodak, a onda je tek u zadnjih 15 minuta pao i drugi pogodak čime su otklonjene dvojbe.

Navijači su sa zanimanjem čekali predstavljanje "novog Hajduka" i iščekivali u kakvom izdanju će se momčad predstaviti nakon odlaska važnih karika Milovića, Balića i Caktaša.

Nije bilo loše i razloga za optimizam ima. Još uvijek treba vremena da se momčad posloži i bez njih, ali prostora za napredak ima.

U prvom poluvremenu Slaven Belupo je stajao vrlo dobro na travnjaku i potpuno je paralizirao Splićane. Hajduk je vrlo teško dolazio do opasne zone, a i kada bi se u njoj našao, nije bilo dobrih rješenja. S druge strane gosti su pokušavali iz kontranapada doći do vodstva, ali osim jednog pokušaja Ozobića, nije bilo prave prijetnje.

Ipak je domaćin na poluvrijeme odnio prednost. U 45. minuti Jefferson je osvojio loptu, ona je došla do Sušića koji se oslobađa čuvara i pogađa za 1:0.

U drugi dio Hajduk je ušao bolje, stvorio nekoliko prilika, ali nije dolazio do pogotka. U nekoliko navrata opasno je prijetio Marko Bencun koji je morao zabiti u 67. minuti. Nakon ubačaja iz kuta iz blizine je u dva navrata pogodio vratnicu i rezultat se nije mijenjao.

U 74. minuti Hajduk ipak dolazi do drugog pogotka. Nicolas Velez je ubacio, najviše je skočio Nižić koji zabija za 2:0 i rješavanje pitanja pobjednika.

Do kraja promjena nije bilo, Hajduk je u slavljeničkoj atmosferi mirno priveo utakmicu kraju i na najbolji način otvorio drugi dio sezone.