MAXtv Prva liga, 22. kolo, 12.02.2016, 18:00 h, Rujevica, gledatelja: 3.000
Suci: Andrej Burilo, Hrvoje Barišić, Dejan Berger
2:0 Lokomotiva
Lokomotiva

Rijeka ponovno bolja od Lokomotive, gol Gavranovića u debiju

Branimir Korać • petak, 12.02.2016.

Otvaranje drugog dijela sezone u MAXtv Prvoj ligi pripao je Riječanima i Lokomotivi, a uspješnija je bila momčad s Kvarnera koja je odnijela pobjedu rezultatom 2:0...

Rijeka je na Rujevici predstavila neka nova imena i upisala pobjedu protiv Lokomotive. U zanimljivom dvoboju Riječani su slavili s 2:0, Lokomotiva je imala ponešto prilika, ali za razliku od domaćina, nije ih iskoristila.

Od prve minute u postavi domaćina bili su Mario Gavranović, Aleš Mejač i povratnik Josip Brezovec, a kasnije je ušao i Florentin Matei.

Iako se očekivalo da će Riječani od početka susreta krenuti snažno i pritisnuti Lokomotivu, gosti su imali bolji ulazak u susret i propustili su to i konkretizirati rezultatski.

U prvih 20 minuta Lokomotiva je imala nekoliko dobrih prilika, ali Marić i Andrijašević nisu ih iskoristili i umjesto da gosti povedu, stigla je kazna.

Prvi pokušaj Riječana završio je pogotkom, a za njega je zaslužan Marin Tomasov koji je presjekao dodavanje Bručića prema Zeleniki i doveo Rijeku u vodstvo.

Pogodak je podignuo Riječane koji su zaigrali još bolje, počeli su stvarati prilike, a u 25. minuti već je bilo 2:0. Ovaj put nakon ubačaja Bezjaka, Gavranović je iz okreta zabio za povećanje vodstva.

Do kraja prvog dijela promjena nije bilo, Rijeka je imala još nekoliko prilika, ali Zelenika je spriječio povećanje prednosti.

U drugom poluvremenu Rijeka je čuvala rezultat i nije ozbiljnije zaprijetila dok je s druge strane domaća obrana imala pune ruke posla. Dosta problema stvarao joj je Grezda, ali niti on, a niti njegovi suigrači nisu bili uspješniji od Vargića.

Ostalo je 2:0, Rijeka je odnijela tri boda, ali Matjaž Kek zna da njegova momčad može bolje.