MAXtv Prva liga, 23. kolo, 19.02.2016, 18:00 h, Park mladeži, gledatelja: 500
Suci: Marin Vidulin, Goran Perica, Robi Kezele
Dražen Bagarić 60'
1:0 Zagreb
Zagreb

Branimir Korać • petak, 19.02.2016.

U prvom susretu 23. kola MAXtv Prve lige Split je u Parku mladeži svladao momčad Zagreba s 1:0. Domaćin je do sva tri boda došao pogotkom Dražena Bagarića u susretu u kojem je drugo poluvrijeme bilo značajno zanimljivije i akcijama bogatije...

Petar Franjić
46'
44
Jure Obšivač
88'
9
Abdiel Arroyo
88'
Valentino Stepčić
28'
29
Edin Šehić
59'
24
Mario Ćubel
65'
Dražen Madunović

Nakon dosta povika na suđenje u dvoboju protiv Dinama, Zagreb je otputovao u Park mladeži gdje se nadao bodovima koji bi mu dosta značili u borbi za opstanak. Tamo je nastupio oslabljen, nije bilo stupa obrane Denisa Kolingera, ali Pjesnici su i bez njega odigrali solidnu utakmicu te je domaćin slavio tek s pogotkom razlike.

Drugu utakmicu u nizu na vratima je odličan posao odrađivao Dominik Livaković koji je s nekoliko dobrih obrana spriječio domaćina da poveća prednost, ali i Danijel Zagorac na drugoj strani bio je vrlo dobar.

U prvom poluvremenu Split je bio nešto opasniji, ali i Zagreb je zaprijetio preko debitanta Strassera koji je u desetoj minuti pucao s 20-ak metara, ali obranio je Zagorac.

U završnici prvog dijela Livaković je skinuo zicer Bagariću koji je išao sam prema njegovom golu, no pokušaj napadača Splita je pročitan.

U drugom dijelu dosta uzbuđenja. U 60. minuti Split je poveo iz lijepe akcije iz kornera, odlično je ubacio na prvu vratnicu Franjić, Bagarić je bio najviši u skoku i savršeno prebacio loptu u suprotni kut za vodstvo domaćina.

Nakon toga na scenu stupaju ponovno vratari, Livaković brani velike prilike Franjiću i Pešiću 20 minuta prije kraja, zatim Bagarić ne koristi novu situaciju jedan na jedan s Livakovićem, a u toj akciji Stubičan u pokušaju da očisti opasnost pred svojim golom pogađa vratnicu poslije čega skida s gol linije pokušaj Franjića.

Još jednom Livaković izbija u prvi plan u 82. minuti kada brani zicer Špeharu, no niti Zagreb nije ostao dužan te je u 75. minuti Zagorac krasnom obranom spriječio Stepčića u postizanju eurogola.

Ovom pobjedom Split je učvrstio četvrtu poziciju dok je Zagreb ostao na dnu ljestvice s ogromnih 11 bodova zaostatka za pretposljednjim Osijekom.