MAXtv Prva liga, 23. kolo, 21.02.2016, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 10075

Branimir Korać • nedjelja, 21.02.2016.

Derbi dvoboj između Dinama i Rijeke donio je na kraju zasluženu pobjedu Modrih koji su bili bolji i opasniji protivnik te su slavili s 3:0. Rijeka praktički nije niti jednom ozbiljno zaprijetila u 90 minuta i odigrala je dosta ispod očekivane razine...

Derbi 23. kola MAXtv Prve lige otišao je na stranu Dinama koji je tako povećao prednost nad Rijekom na pet bodova. Modri su slavili s 3:0, odigrali su vrlo dobro drugo poluvrijeme i to je bilo dovoljno za tri boda.

Od dosad neporažene Rijeke očekivalo se puno više. Kekova momčad više je razmišljala o tome kako ne primati pogodak nego kako do njega doći i u konačnici to ju je stajalo poraza. Izuzev nekoliko bjegova Tomasova u prvom dijelu koji nisu donijeli konkretnost u završnici, gosti nisu ponudili baš ništa, posebno u drugom dijelu u kojem je Eduardo bio praktički potpuno besposlen.

Zoran Mamić ključne poteze povukao je u drugom dijelu kada je u igru prvo uveo Machada i Ćorića umjesto Roga i Šovšića te kasnije Pjacu umjesto Hodžića, a te izmjene donijele su Dinamu dimenziju više i sva trojica podignuli su igru domaćina. S druge strane Kek je mijenjao kasno i bez nekog velikog učinka.

U prvih 45 minuta najveću priliku imao je Dinamo kada je sredinom tog razdoblja igre Šovšić ubacio, Sigali pucao, ali vratnica je spasila Riječane od pogotka.

I dok je prvih 45 minuta donijelo ravnopravan dvoboj, u nastavku potpuno drugačija slika. Dinamo je potpuno dominirao, Rijeka nije uspjela baš ništa napraviti i bilo je samo pitanje kada će obrana gostiju kapitulirati.

U 60. minuti Soudani je poslao loptu u mrežu, ali pogodak opravdano nije bio priznat jer je Alžirac bio u zaleđu, ali pet minuta kasnije ipak je na semaforu bilo 1:0. Antolić je povukao od centra, Močinić ga je pratio, ali nije ga uspio zaustaviti i kapetan Dinama gura loptu za Soudanija koji rutinski zabija za vodstvo.

Desetak minuta kasnije Vargić je lijepom obranom zaustavio pokušaj Pjace i lopta je otišla u korner.

U zadnjih deset minuta pada odluka. Prvo je u 83. minuti Ćorić ubacio u 16 metara za Sigalija koji se odlično snalazi između trojice Riječana i glavom šalje loptu u suprotni kut, a u sudačkoj nadoknadi Modri su pritisnuli posljednju liniju gostiju, Riječani se nisu odlučili na ispucavanje lopte daleko od gola već su se poigravali u 16 metara što je u konačnici kažnjeno i Soudani nakon oduzete lopte bu kaznenom prostoru podiže na konačnih 3:0.

Zaslužena pobjeda domaćina, a Riječani imaju dosta razloga za nezadovoljstvo, prvenstveno svojim nastupom koji nikako nije bio dobar.

• radigosa21.02.2016. u 21:16
    Sada kada malo pogledam ipak si ti u pravu.
    radigosa
  • Obrisan korisnik21.02.2016. u 21:02
    Točno su u ravnini, nema govora o zaleđu. Podnosili ili ne podnosili Zdravkovu prćiju, moramo bit realni i ustvrditi da je gol Soudanija regularan. Mislim da su u centimetar čak u ravnini, ako i jest zaleđe onda treba jako dobra video analiza da se to vidi jer bi bila riječ o milimetrima. Nećemo... [više na forumu]
  • radigosa21.02.2016. u 20:44
    Meni se čini da je Soudani bliži golu i to podosta.
    radigosa
  • Obrisan korisnik21.02.2016. u 20:42
    Jednako si blizu ovoj liniji na travnjaku, vidi se da su u liniji.
  • kroftek21.02.2016. u 20:36
    samo potvrda da je ''rijeka kandidat za naslov prvaka'' jedan od lošijih viceva koje sam čuo u životu