Niko Rukavina • nedjelja, 21.02.2016.

Nogometaši Chelseaja s uvjerljivih 5:1 nadvisili su prilično pomlađenu momčad Manchester Cityja, koju je Manuel Pellegrini suprotstavio rivalima na Stamford Bridgeu. Crystal Palace je s minimalnim rezultatom bio bolji od Tottenhama u gostima.

Guus Hiddink u utakmicu je ušao s najjačim raspoloživim sastavom, dok je Manuel Pellegrini na Stamford Bridgeu krenuo s drugom i vrlo mladom postavom što nije bilo neobično, budući da je Manchester City ostao u igru za više trofeja od Chelseaja.

Chelsea je na domaćem terenu imao očekivanu premoć, a do vodstva su stigli u 35. nakon što je Diego Costa zabio glavom na asistenciju Edena Hazarda. No, Cityjevi „klinici“ nisu trebali dugo čekati na izjednačenje. Samo dvije minute kasnije Građanima je nakon lijepe akcije izjednačenje donio mladi David Faupala.

Ipak, u drugom dijelu, iskusnija momčad Chelseaja uspjela je slomiti požrtvovnu mladu momčad Cityja. Već u trećoj minuti nastavka WIllian je zabio na drugu asistenciju Hazarda na utakmici, a Belgijac je imao velike zasluge i kod trećeg gola Bluesa kojeg je realizirao Gary Cahill u 53. minuti dvoboja.

Nakon mnogih asistencije, Hazard je odličnu igru okrunio pogotkom u 67. za 4:1 i riješio pitanje pobjednika. Chelsea je ubrzo mogao zabiti peti gol, no Oscarov penal u 75. minuti je obranio Willy Caballero.

Ipak, Chelsea je do kraja utakmice stigao do petog gola, nakon što je u 89. zabio mladi napadač Burkine Faso Bertrand Traore na asistenciju Oscara.

U gradskom derbiju Crystal Palace je s minimalnih 1:0 slavio na gostovanju kod Tottenhama i izborio četvrtfinale. Palace u je ovo bila prva pobjeda na White Hart Laneu od 1997. i prvi plasman u četvrtfinale FA kupa od 1995. kada su zapeli u polufinalu.

Jedini pogodak na utakmici zabio je Martin Kelly u 45. nakon što je veliki dio posla odradio Wilfried Zaha. Tottenhamu je ovo bio prvi poraz nakon osam utakmica, a ovo je bila i prva utakmica Emmanuela Adebayora na White Hart Laneu od kada je napustio Spurse.