Málaga
Málaga 1:1 Real Madrid
Real Madrid

Nikola Raič • nedjelja, 21.02.2016.

Nakon slavlja u Rimu, Real nije uspio savladati Malagu. U konačnici podjela bodova, 1:1…

Realov niz od 10 utakmica bez poraza nastavio se, ali je Barcelona sve dalje. Katalonci im nakon 25. odigranih kola bježe devet bodova. Naslov je Realu sve dalji. Danas su dva boda ostavili u Andaluziji, a na kraju im je i taj bod spašavao vratar.

Javi Garcia u najavi utakmice istaknuo je važnost domaćeg terena:“Naši navijači su vjerni, ali realni. Oni znaju koliko je teško igrati protiv momčadi kao što je Real. Iznimno je važno iskoristiti taj njihov vjetar u leđa u ovakvim utakmicama, a ja vjerujem u svoju momčad. Mi smo hrabra momčad. Momčad koja teško i predano radi i vjerujem da imamo šanse uz pomoć naših navijača“.

Gostujući trener Zinedine Zidane, najavio je kako se njegova momčad oporavila od putovanja i utakmice protiv Rome:“Oporavili smo se od utakmice koju smo igrali u Rimu te smo spremni za susret s Malagom. Bit će to teška utakmica, jednako kao i ona protiv Rome. Igramo protiv jake momčad, ali smo navikli na to. Tako nam je svaki vikend, a najvažnije je da smo spremni“.

U skladu s očekivanjima, Real je napadački krenuo u utakmicu. U prvih pola sata vratar Malage, Kameni je nanizao nekoliko sjajnih obrana, a najviše je izludio Jesea kojemu je obranio dvije dobre šanse. U 33. minuti, Kameni je konačno svladan, a za to se pobrinuo, tko drugi, nego Ronaldo.

Imao je Ronaldo priliku i za povećanje vodstva, ali je Kameni briljantno obranio njegov udarac s „bijele točke“ i zadržao minimalni zaostatak za svoju momčad. Nakon toga se budi i Malaga, a na drugoj strani Keylor Navas spašava goste.

U 66. svladan je i Navas, strijelac za 1:1 bio je Albentosa, koji je zabio na asistenciju Welingtona. Do kraja utakmice Navas je spašavao i bod gostima. U 76. minuti je sjajno pucao Charles, ali je Navas odlično reagirao.

Modrić i Kovačić započeli su u udarnih 11 Reala, kao i Čop kod Malage. Domaćin je igrao do 81., a njegovi gosti svih 90 minuta.

• Obrisan korisnik22.02.2016. u 00:55
    Što bi Hajduk rekao na ovakvo suđenje? Primjetio sam da se realu nikad ne komentiraju neregularni golovi kojih je ove sezone bilo pregršt (npr. Granada), a nisu ni stavili klipić koji pokazuje uzrok penala i njgovu realizaciju...
  • danchy21.02.2016. u 20:30
    ovakvi golovi se ne priznaju ni Dinamu u HNL-u
    danchy
  • Obrisan korisnik21.02.2016. u 19:25
    Nitko ne spominje čisto zaleđe Ronalda, Malaga je danas zaslužila i pobjedu, imala je više čistih šansi od Reala.
  • Veni vidi vici21.02.2016. u 19:23
    prije će Barca povećati tu prednost, nego što će je Atletico smanjit, već iduće subote je prilika za tako nešto jer Atletico gostuje na Bernabeu