Real Betis
Real Betis 1:1 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Davor Mikulić • subota, 20.02.2016.

Susret Betisa i Gijona gledateljima je ponudio dva pogotka, iako su još dva poništena. Gosti su poveli preko Castra kojem je asistent bio Alen Halilović, a konačnih 1:1 postavio je Pezzella samo dvije minute kasnije...

Dvije momčadi iz donjeg dijela tablice sastale su se večeras u Sevilli gdje je Betis dočekao Sporting Gijon s Alenom Halilovićem u početnih jedanaest. Oba sastava tražila su vrijedne bodove, iako im trenutne forme nisu ono čime se mogu pohvaliti. Tek jedna prvenstvena pobjeda Betisa u gotovo tri mjeseca i najlošiji napad lige nisu garantirali pretjerano zanimljivu utakmicu, a gledatelji su mogli vidjeti dva pogotka u tri minute.

Prvi dio susreta prošao je bez rezultatskih promjena, uz nešto bolju igru domaćina, ali najbolju prigodu imali su gosti i to preko Carlosa Carmona. Pokušao je iz slobodnog udarca u 35. minuti iznenaditi vratara Adana koji sjajno brani, a sve završava tek udarcem iz kuta za Sporting.

Odmah početkom drugog poluvremena Betis je stigao do vodstva, ali sudac signalizira zaleđe i poništava pogodak van Wolfswinkela. Prijetio je i Petros u 59. minuti, a 65. donosi pogodak na suprotnoj strani i to na asistenciju Alena Halilovića. Vodstvu gostiju prethodio je pokušaj Castra koji završava udarcem iz kuta nakon kojeg ga upošljava hrvatski reprezentativac, a on sjajno pogađa mrežu nemoćnog Adana.

Međutim, slavlje gostujućeg sastava trajalo je svega dvije minute jer Betis vrlo brzo vraća stvari na početak. Vargas je izveo slobodni udarac i loptu uputio u kazneni prostor Sportinga gdje ju dočekuje German Pezzella i poravnava rezultat.

Nakon jednog poništenog pogotka domaćina, sudac je isto, zbog istog razloga, domaćinu učinio i u 76. minuti pa je rezultat ostao nepromijenjen. Do kraja susreta mreže su ostale mirne, a momčad koja žali za preostala dva boda sasvim sigurno je Betis.