Petar Jenjić • nedjelja, 21.02.2016.

Momčad Espanyola slavila je na domaćem terenu minimalno protiv Deportiva 1:0, dok je Celta nakon 3:0 vodstva morala strepiti do zadnjih sekunda hoće li doći do pobjede.

Espanyol – Deportivo 1:0

Nogometaši Espanyola minimalno su slavili kod kuće protiv Deportiva i tako se barem privremeno odmaknuli iz zone ispadanja. Jedini pogodak na utakmici djelo je Marca Asensija u 52. minuti na asistenciju Burguija.

Do kraja utakmice domaći su imali još dvije prilike. Prvu je imao strijelac jedinog pogotka na utakmici u 75. minuti, no njegov udarac obranio je German Lux. Gerard Moreno 10 minuta kasnije je uputio lijep udarac prema golu Deportiva, no vratar gostiju bio je siguran.

Celta Vigo – Eibar 3:2

Mnogo zanimljivija i sadržajnija bila je posljednja utakmica večeri gdje je Celta, uz dosta muke na kraju, upisala pobjedu protiv Eibara. Prvu priliku imali su u 19. minuti, no udarac Iaga Aspasa prošao je pokraj lijeve stative.

Dva lijepa pogotka vidjeli smo u razmaku od osam minuta. Prvo je John Guidetti lijepo lobovao gostujućeg vratara, a zatim Jonny lijepim udarcem sa ruba šesnaesterca zatresao mrežu i podebljao vodstvo na 2:0.

Treći pogodak bio je ponovno djelo Johna Guidettija, koji zabija lagano iz blizine na asistenciju Huga Malla .

U 83. minuti Sergio Gomez Sola igrao je neoprezno rukom u vlastitom kaznenom prostoru. Sudac je dosudio jedanaesterac kojeg je u mrežu pospremio Saul Berjon i smanjio zaostatak na 3:1. Međutim gosti se i dalje ne predaju. Tri minute kasnije Takashi Inui nakon solo akcije zabija gol. Nažalost po goste više nije išlo.