Las Palmas
Las Palmas 1:2 Barcelona
Barcelona

Nikola Raič • subota, 20.02.2016.

25. kolo La Lige otvorili su Las Palmas i Barcelona, a gosti su teže od očekivanog stigli do tri boda.

31 bio je broj utakmica u kojima Barcelona ne zna za poraz. Ta brojka je već danas 32. Iako je Las Palmas odigrao dobru utakmicu nisu uspjeli ozbiljnije dovesti u pitanje pobjedu Barcelone. Gosti su u konačnici slavili 2:1.

Prvo poluvrijeme donijelo je i rješenje utakmice. Barcelona je uraganski krenula u utakmicu. Već u šestoj minuti Luis Suarez na asistenciju Albe zabija za vodstvo gostiju. I kada se činilo da će utakmica biti jednosmjerna ulica, domaćin je izjednačio. U 10. minuti Willian Jose zabija za 1:1, nakon asistencije Viere.

Nakon spektakularnog početka utakmica ulazi u mirnije vode. Gosti su zagospodarili terenom, ali nisu nizali prilike kako to inače čine. Najozbiljnije su propustili Suarez i Messi u 27., odnosno 39. minuti. Upravo nakon udarca Messija u 39., Neymar je spremno dočekao odbijenu loptu i zabija za 2:1. Ispostavit će se da je to ujedno bio i posljednji pogodak na utakmici.

U drugom dijelu vidjeli smo nekoliko prigoda na obje strane. Prvo su prijetili gosti preko raspoloženog Suareza, pa domaćini preko Viere, ali su se istaknuli vratari obje momčadi. U posljednjoj minuti, Neymar je propustio najbolju prigodu za svoju momčad, ponovno je odlično reagirao Javi Vargas.

Ivan Rakitić je ušao u igru nakon odmora.