Levante
Levante 3:0 Getafe
Getafe

Petar Jenjić • petak, 19.02.2016.

U prvoj utakmici 25. kola Primere, Levante je nakon tri uzastopna poraza uspio doći do vrlo vrijedne pobjede u borbi za ostanak u ligi. Pobijedili su momčad Getafea rezultatom 3:0.

Prvu priliku domaći su imali u četvrtoj minuti, no udarac glavom Deyversona lijepo brani Guaita. Šest minuta kasnije Jose Morales nakon solo akcije šalje loptu u donji desni kut mreže i dovodi Levante u vodstvo.

Alvaro Vasquez imao je prvu priliku za Getafe u 15. minuti, no njegov udarac išao je po sredini gola pa Marino nije imao pretežak posao.

Do novog pogotka čekali smo do 43. minute. Giuseppe Rossi zabija iz jedanaesterca za povećanje prednosti domaćih.

Prvu priliku u nastavku imao je ponovno Vasquez u 57. minuti, ali njegov udarac glavom brani Marino. 15 minuta kasnije isti igrač je ponovno u prilici, no njegov udarac prošao je pokraj gola. Gosti i dalje prijete. Maciel Wanderson tri minute kasnije dolazi jedan na jedan pred Marina, koji njegov udarac brani. Lopta odlazi u korner.

Kada ne iskoristiš prilike, to ti se i osveti. Ovo nepisano pravilo se ponovilo i večeras. Joan Verdu zabija za konačnih 3:0 u 82. minuti i osigurava pobjedu Levantea, koji nakon tri izgubljene utakmice napokon dolazi do pobjede.