Petar Jenjić • nedjelja, 21.02.2016.

U nastavku nedjeljnog programa 25. kola Primere, gledali smo dvije ne pretjerano zanimljive utakmice, gdje su slavili gosti. Valencia je slavila protiv Granade rezultatom 1:2, a Real Sociedad slavio je protiv Athletic Bilbaa 0:1 te mu se tako približio na dva boda zaostatka u prvenstvu.

Athletic Bilbao – Real Sociedad 0:1

Već u 1. minuti pogodak za Bilbao, no on je poništen zbog zaleđa. Jonathas dovodi goste u vodstvo u 17. minuti udarcem s ruba šesnaesterca. Isti igrač je 15 minuta kasnije ponovno bio u prilici za postizanje pogotka, no udarac u donji desni kut pročitao je Iraizoz i lijepo obranio.

Prvu priliku u nastavku za domaće je imao Benat, no lopta je završila pored gola. Do kraja se nije događalo ništa vrijedno spomena. Priliku za povećanje vodstva gosti su imali u 90. minuti, no udarac Xabija Prieta otišao je preko gola. Ovom pobjedom Sociedad se približio Bilbau na dva boda zaostatka.

Granada – Valencia 1:2

Na gostovanju kod pretposljednje Granade, Valencia je na prvu malo veću šansu imala tek u 40. minuti utakmice, kada udarac Andrea Gomesa brani Andres Fernandez.

Gosti stižu u vodstvo u 55. minuti, a strijelac je bio Daniel Parejo. Veliku priliku za Granadu pet minuta kasnije imao je David Barral, ali pogotku se ispriječila greda.

Solidnu priliku za Granadu imao je Youseff El Arabi u 70. minuti, no njegov udarac glavom prošao je pokraj lijeve stative.

U sudačkoj nadoknadi novi pogodak za Valenciju. Santi Mina uputio je udarac s ruba šesnaesterca i svladao golmana domaće momčadi. Do kraja utakmice Granada je uspjela smanjiti. Ruben Rochina je odličnim centaršutom pronašao Edgara Mendeza koji je glavom pospremio loptu u mrežu. No, nažalost po domaći sastav bilo je prekasno za nešto više.