Liga prvaka - Skupina B, 13. kolo, 25.02.2016.
Kristianstad 24:31 Barcelona
Barcelona

Barcelona glatko slavila u Švedskoj i približila se potvrdi prve pozicije

Mihaela Bradovski • četvrtak, 25.02.2016.

Barcelona se posve približila osvajanju prve pozicije u skupini B Lige prvaka nakon što je na gostovanju kod Kristianstada slavila s 31:24. S druge strane Šveđani ispadaju iz kombinacija za prolazak skupine...

Branitelj naslova prvaka Europe na korak je od osiguravanja prvog mjesta u skupini B i samim time izravnog prolaza u četvrtfinale. Pobjeda u Švedskoj odvela je Barcelonu na četiri boda prednosti nad Kielceom kolo prije kraja što znači da Poljaci moraju slaviti u oba svoj preostala susreta uz poraz Barcelone u Španjolskoj od Löwena da bi Kielce preuzelo vodeću poziciju.

Kristianstad je trebao barem remi kako bi ostao u igri za hvatanje šeste pozicije, no sada više nema šanse s obzirom da zaostaje za Montpellierom koji je bolji u međusobnom omjeru.

Barcelona je vrlo brzo stvorila razliku i na krilima Kire Lazarova i Jaela Wallouza odvojila se već u startu i povela s 12:5. Ovaj duo postigao je deset od prvih 12 golova gostiju, a u završnici prvog poluvremena Gudjon Valur Sigurdsson upisao se u povijest svojim 500. golom u Ligi prvaka čime je postavio 14:9 za goste.

U nastavku susreta domaćin je povremeno pokazivao kvalitetu i bio je ravnopravan Barceloni, ali gosti su održavali prednost u čemu je pomogao s nizom kvalitetnih obrana i vratar Danijel Šarić.

U konačnici gosti su slavili s 31:24 uz devet pogodaka Lazarova dok je domaće strijelce s četiri gola predvodio Jerry Tollbring.