Čupić predvodio Kielce u gostima kod Montpelliera, otpao i Kolding

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.02.2016.

Rasplet u skupini B bit će zanimljiv po pitanju plasmana na prve tri pozicije dok je Montpellier unatoč domaćem porazu od Kielcea izbjegao nervozu te će biti među sudionicima osmine finala...

Kielce ostaje u utrci za prvo mjesto u skupini B, a Montpellier je unatoč porazu osigurao šesto mjesto. Poljaci uz pobjedu u posljednjem kolu protiv Szegeda trebaju i pomoć Löwena koji treba svladati u gostima Barcelonu što bi donijelo promjenu na vrhu ljestvice.

Montpellier je već zahvalio Löwenu na pomoći i nakon što su Nijemci svladali Kolding, francuska momčad mogla je proslaviti prolazak u sljedeću fazu natjecanja.

Nije ju proslavila uz pobjedu, Kielce je bio bolji u Montpellieru s 32:27, ali rezultati su se ipak poklopili. U redovima Poljaka najefikasniji bili su Ivan Čupić sa sedam i Julen Aguinagalde sa šest golova, Manuel Štrlek dodao je četiri, a Denis Buntić dva pogotka. Kod poraženih Ludovic Fabregas postigao je pet pogodaka.

Vardar je bez većih problema došao do pobjede u Szegedu gdje je slavio lakše nego što to konačnih 31:29 pokazuje. Tri minute prije kraja bilo je 31:26 i Szeged je u završnici samo smanjio zaostatak.

"Presudilo je drugo poluvrijeme kada je Milić stao na gol i pomogao nam s nekim važnim obranama. U gostima je moguće pobijediti samo ako imate raspoloženog vratara", rekao je nakon susreta trener gostiju Raul Gonzalez.

Španjolski reprezentativci predvodili su goste, Jorge Maqueda postigao je pet golova, a Alex Dujšebaev dodao je pet. Igor Karačić upisao je tri pogotka, a Luka Cindrić jedan. Na drugoj strani Dean Bombač istaknuo se sa sedam golova.

U posljednjem susretu kola Rhein-Neckar Löwen upisao je domaću pobjedu protiv Koldinga 24:20. Danci su tako otpali iz igre za prolazak, a Löwen je ostao u borbi za jedno od prva tri mjesta.

Stefan Sigurmansson postigao je sedam pogodaka kod domaćina dok su kod gostiju po pet golova zabili Lasse Andersson i Bo Spellerberg.