MAXtv Prva liga, 24. kolo, 26.02.2016, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300

Branimir Korać • petak, 26.02.2016.

Zagreb je još jednom ove sezone propustio uzeti puni plijen protiv Istre 1961. Pjesnici su u Kranjčevićevoj odigrali s Puljanima 1:1 i na kraju mogu biti nezadovoljni jer su bili bliže pobjedi...

Valentino Stepčić
46'
17
Ivan Ljubičić
68'
24
Mario Ćubel
68'
Dražen Madunović
27
(do 69')

Andrej Panadić

Po sličnom poučku kao u pulskom dvoboju u listopadu prošle godine, Istra 1961 ostala je neporažena u susretu protiv Zagreba. I tada su Pjesnici bili bolji i opasniji, imali su kazneni udarac u sudačkoj nadoknadi, ali nisu ga iskoristili i morali su se zadovoljiti s bodom.

U ovom dvoboju kazneni udarac došao je nešto ranije, u 81. minuti Bruno Marić pokazao je na 11 metara, ali ponovno lopta nije završila u mreži.

Prvo poluvrijeme potpuno je pripalo domaćinu, Istra je u tom razdoblju igrala vrlo loše i nije pokazala apsolutno ništa te se na odmor otišlo sa zasluženim vodstvom domaćina 1:0.

Jedini pogodak postigao je Tešija u 11. minuti i tako sa svojim prvim golom u dresu Zagreba doveo Pjesnike do vodstva. Do odlaska na odmor imali su domaćini još prilika, ali nedostajalo je koncentracije i preciznosti u završnici.

Nakon očajnog prvog poluvremena, Istra je zaigrala znatno bolje u drugom dijelu. Puljani su u drugo poluvrijeme ušli agresivnije i to im se isplatilo u 63. minuti. Hadžić je ubacio, Šulc očajno reagirao i promašio cijelu loptu do koje dolazi Varela i s ruba 16 metara pogađa Livakovićev kut.

Nakon poravnanja obje momčadi imale su ponešto prilika, što se susret više bližio kraju, to su se Puljani sve više povlačili čuvajući bod, a u 81. minuti mogli su ostati i bez njega.

Šulc je srušen rubu 16 metara, bio je unutra i Marić dosuđuje penal. Tada je uslijedila čudna situacija, Bevab je već bio spreman za izvođenje kada su se na Zagrebovoj klupi predomislili i praktički natjerali Strassera na izvođenje, a veznjak domaćina pucao je pokraj gola.

Do kraja susreta još nekoliko pokušaja Zagreba, ali promjene nije bilo i ostalo je 1:1.