Ivan Detelić • nedjelja, 28.02.2016.

U utakmicama 23. kola Bundeslige Mainz je u borbi za europske pozicije pobijedio Bayer Leverkusen, Hoffenheim je vodio protiv Borussije Dortmund, ali s igračem više Borussia je preokrenula i nastavila lov na Bayern...

Augsburg - Borussia Mönchengladbach 2:2

U ranijem terminu bodove su podijelili trinaesta i četvrta momčad ljestvice. Poveli su gosti u 33. minuti, nakon podulje akcije lopta je nekako došla do Raffaela koji je lagano poentirao. Domaćin je početkom drugog poluvremena preokrenuo rezultat. Strijelci za Augsburg bili su Finnbogason u 50. i Caiuby u 54. minuti, ali sadržajno razdoblje utakmice zaključio je Fabian Johnson samo dvije minute kasnije zabivši za izjednačenje. Do kraja susreta novom pogotku bili su bliži igrači Augsburga, pogotovo u sudačkoj nadoknadi kada je Finnbogason pogodio vratnicu.

Borussia Dortmund - Hoffenheim 3:1

Domaćin je preuzeo ulogu favorita i imao jalovu inicijativu. Hoffenheim se dobro branio i pokušavao iskontrirati domaćine kada bi se za to pružila prilika. U 25. minuti iz jedne takve kontre gosti su poveli. Kevin Volland pucao je malo izvan kaznenog prostora, vratar domaćih Bürki relativno loše reagirao, a Sebastian Rudy odbijanac je pospremio u mrežu.

Samo tri minute kasnije mogao je Hoffenheim potpuno šokirati Westfalen. Ponovo je sijevnula kontra, ali ovoga puta Bürki se iskupio i obranio odličnu priliku i udarac Vollanda. Jedina prava prilika za domaćina u prvom poluvremenu bio je slobodni udarac kojeg je u 42. minuti izveo Reus, a vratar gostiju Baumann izvadio loptu iz donjeg kuta.

Morao je Thomas Tuchel mijenjati, na početku drugog dijela Gündogan je ušao i odmah u 48. minuti nakon solo akcije gađao vratnicu, da bi na drugoj strani priliku propustio Uth. U 58. minuti strijelac pogotka Rudy na centru je prekršajem s leđa zaustavio kontru Borussije, a sudac Peter Sippel nije imao milosti i pokazao mu je izravni crveni karton.

Borussija je s igračem više preuzela još više rizika i gosti su bili stisnuti na svojih 30-ak metara, dok je Bauman na vratima bio na streljani. Izdržali su gosti do 80. minute, a onda je Mhitarjan nakon kombinacije s Gündoganom u kaznenom prostoru mirno poslao loptu u malu mrežicu. Preokret se dogodio u 85. minuti, Piszczek je stigao jednu tešku loptu na desnoj strani i ubacio na peterac gdje je najviši bio Adrian Ramos, još jedna zamjena kojom je Tuchel rastužio mladog kolegu na gostujućoj klupi. Strateg Hoffenheima, Julian Nagelsmann ima tek 28 godina.

Dvije minute prije kraja utakmice Aubameyang je propustio riješiti pitanje pobjednika i promašio je iz blizine, ali zato isti igrač nije propustio pospremiti loptu u mrežu u drugoj minuti sudačke nadoknade iz kontre. Naš Andrej Kramarić susret je odgledao s klupe.

Mainz 05 - Bayer Leverkusen 3:1

Mainz je dobrom predstavom iznenadio Apotekare i uzeo vrijedna tri boda u borbi za europske pozicije. Poveli su domaći u 14. minuti kada je Pablo De Blasis poslužio Yunusa Mallija. Vodstvo je u 32. minuti udvostručio Jhon Cordoba.

U obrani gostiju stvari nisu dobro funkcionirale, Tin Jedvaj je zato i ušao odmah početkom drugog dijela, ali na njegovu nesreću u 57. minuti skrivio je jedanaesterac. Za velikih 3:0 s bijele točke sigurno je pogodio Malli.

Bayer se pokušao vratiti u utakmicu, ali više od jednog pogotka u 65. minuti, kojeg je glavom zabio Javier ''Chicharito'' Hernandez, nisu mogli gosti zabiti i Mainz je upisao pobjedu.

Eintracht Frankfurt -Schalke 04 0:0

Schalke je bio nešto agresivniji, ali prva prava prilika bila je domaća, u 24. minuti nakon prekida, Russ je glavom pogodio spojnicu. U ravnopravnoj igri domaćin je do odmora ipak bio nešto konkretniji, ali do pogotka za vodstvo nisu mogli doći.

U drugom dijelu Schalke je nešto bolje kombinirao te u 54. minuti priprijetio preko Neustädtera , a dvije minute kasnije udarac je isprobao i Kolašinac. Uslijedilo je opet razdoblje bolje igre Eintrachta, prijetili su najviše Seferović i Meier.
U završnici je mlada zvijezda Schalkea Leroy Sané ulaskom na teren podigao ritam gostiju, ali do kraj utakmice nije bilo pogodaka.