HINA • nedjelja, 28.02.2016.

U susretu 28. kola belgijskog nogometnog prvenstva Anderlecht i Standard su u Bruxellesu odigrali 3-3, a prvi pogodak za goste zabio je hrvatski nogometaš Ivan Santini.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Matiasa Suareza, a tri minute kasnije Santini je izjednačio. Bio je to njegov deseti pogodak ove sezone.

Do kraja susreta Standard je imao vodstvo 2-1 i 3-2 golovima Mile Kosanovića (31) i Modoua Mbodjia (66-ag), no Anderlecht je oba puta izjednačio, a strijelci su bili Stefano Okaka (55) i Dodi Lukebakio (74).

U derbiju kola Genk je pobijedio Club Brugge 3-2 i dostigao ga na vrhu ljestvice. Golove za Genk zabili su Karelis (36-11m), Buffel (50) i Samatta (81), dok su pogotke za goste zabili Meunier (15) i Vanaken (83).

Genk i Club Brugge vode na ljestvici sa po 58 bodova, Anderlecht je treći sa 52 boda, dok je Standard na sedmoj poziciji sa 38 bodova.