Branimir Korać • srijeda, 02.03.2016.

Juventus je ipak prošao u finale Talijanskog kupa. Nakon što je u prvom susretu slavio s 3:0, u uzvratu na San Siru glavnu ulogu igrali su Hrvati i Inter je nakon 90 minuta vodio s istim rezultatom zahvaljujući dva pogotka Marcela Brozovića i Ivana Perišića. Na kraju je Juventus ipak slavio nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca gdje je presudio promašaj Rodriga Palacija...

Još jedna odlična predstava Marcela Brozovića donijela je Interu veliku 3:0 pobjedu protiv Juventusa, ali to nije bilo dovoljno za ulazak u finale. S istim rezultatom Stara dama slavila je u Torinu i pristupilo se izvođenju penala gdje je jedini promašio Rodrigo Palacio.

Bilo je vrlo malo onih koji su uopće pomišljali da Inter može nešto napraviti u ovom susretu. Međutim momčad Roberta Mancinija odigrala je vrlo dobru utakmicu, razoružala Juventus i s dva pogotka Brozovića te jedan Ivana Perišića na Brozovićevu asistenciju, stigla je do 3:0.

Domaćin je bio svjestan da mu trebaju brzi pogoci kako bi si pružio priliku. Krenuo je agresivno i odlučno te je za to nagrađen u 16. minuti. Svoj prvi pogodak na susretu postigao je Brozović koji je s ruba 16 metara pucao prizemno i prevario Neta koji nije dobro reagirao.

Deset minuta kasnije Ljajić je umalo povećao prednost, ali greda se ispriječila da bi na početku drugog dijela domaćin ipak stigao do drugog gola. Odlična akcija Brozovića i Edera, a Perišić je iz blizine zabio u praznu mrežu i odličan nastup okrunio pogotkom.

Juventus je mogao praktički riješiti pitanje prolaza vrlo brzo nakon pogotka, pucao je opasni Zaza, ali pogodio je vratnicu.

Ipak deset minuta prije kraja kazneni udarac za domaćina, Brozović uzima loptu i pogađa za 3:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Otišlo se u produžetke gdje je Juventus bio opasniji i bliže pogotku, ali nekoliko prilika nije iskoristilo i odluka je pala u udarcima s 11 metara.

Neto je u drugoj seriji obranio pokušaj Palacija, a svi ostali izvođači na obje strane, među njima i Brozović, bili su precizni i Juventus odlazi u finale gdje ga čeka Milan.