Nikola Raič • srijeda, 02.03.2016.

27. kolo na Pirenejima obilježile su pobjede Bilbaa, Valencije, Reala i Seville te remi u derbiju između Celte i Villarreala…

Athletic Bilbao – Deportivo 4:1

Neće po dobrome pamtiti Stipe Pletikosa ponos Baskije. Domaćini su s četiri lagana komada ispratili našeg veterana.

Od samog početka domaćini su bili bolja momčad na terenu te su dominirali u svim aspektima nogometne igre. Prvi pogodak postiže Muniain nakon 13 minuta igre. A onda na scenu stupa Aduriz. U 36. minuti zabija za 2:0, što je ujedno bio i konačan rezultat prvog dijela.

Nakon odmora, gosti konačno pružaju „kakav – takav“ otpor i dolaze do smanjenja vodstva preko Riere u 51. minuti. Ali ni odmor, ni pogodak gostiju nije poremetio Aduriza. U razmaku od samo sedam minuta, Španjolac je kompletirao svoj hattrick za konačnih 4:1.

Stipe Pletikosa je na vratima Deportiva odradio cijelu utakmicu.

Celta Vigo – Villarreal 0:0

Gosti su u Vigo došli po bod. Bod su i uzeli. Villarreal ostaje na sigurnoj udaljenosti od Seville na mjestu koje vodi u Ligu Prvaka, dok Celti visi direktan plasman u Europa ligu.

Kako je spomenuto u uvodu, gosti su u Vigo došli s namjerom ne izgubiti i u tome su i uspjeli. U prvih 45 minuta su čak i prijetili iz kontri, ali nisu uspjeli postići pogodak. Odličan je bio vratar Celte Sergio Alvarez. S druge strane je također bio raspoloženi vratar, Areola je ponovno činio čuda na svojim vratima.

Prilike su nizali Guidetti kod Celte te Bakambu kod gostiju, ali su vratari potvrdili sjajne forme. U drugom dijelu smo vidjeli smo apsolutnu dominaciju Celte u posjedu i destruktivu gostiju sa čak šest žutih kartona, a pogodaka do kraja susreta nije bilo.

Malaga – Valencia 1:2

Derbi sredine tablice otišao je na stranu gostiju, unatoč ranom vodstvu domaćina. Obje momčadi će zbog svojih „toplo – hladno“ igara iduće sezone najvjerojatnije ostati bez natjecanja u Europi.

Poveli su domaćini rano, već u 14. minuti, a strijelac je bio Duje Čop. Sjajan pogodak zabio je Čop koji se odlično snašao nakon lošeg čišćenja gostiju i s 15-ak metara neobranjivo pogađa mrežu.

Vodili su domaćini sve do 41. minute kada smo vidjeli nesvakidašnji autogol. Vratar domaćina je doslovno ubacio loptu u svoju mrežu pri pokušaju čišćenja jednog potpuno bezopasnog ubacivanja. Tim rezultatom odlazi se i na odmor.

Samo četiri minute nakon početka igre u nastavku, gosti u potpunosti okreću rezultat. Pobjedonosni pogodak za Valenciju postigao je Čerišev na asistenciju Gomesa.

Duje Čop izašao je iz igre u 23. minuti.

Sevilla – Eibar 1:0

Eibar je nakon sjajnog ulaska u sezonu doživio otriježnjenje te su večeras upisali šesti poraz u posljednjih sedam utakmica i Europa je sve dalje. Domaćini novom pobjedom još uvijek sanjaju četvrto mjesto, ali je i ono daleko. Za Villarrealom zaostaju velikih devet bodova.

Dobru utakmicu gledali smo na Sanchez Pizjuanu, a nedostajao je još koji pogodak kako bi gledatelji još više uživali. Iako je sigurno da su vjerni domaći navijači zadovoljni s tri boda.

Sevilli je za ta tri boda bio dovoljan jedan pogodak. Strijelac je bio Llorente još u 11. minuti, a asistirao mu je Krohn – Dehli. Do kraja susreta mreže su mirovale.

Josip Radošević odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Levante – Real Madrid 1:3

Posljednju utakmicu večeri odigrali su Levante i Real, a gosti su pobjedom barem na kratko smirili strasti u svojim redovima.

Poveo je Real u 34. minuti preko Ronalda. Sigurno je Portugalac realizirao kazneni udarac i nije pokazao znakove straha nakon promašenog kaznenog udarca protiv Malage. Samo četiri minute kasnije, autogolom Marina gosti su povećali svoju prednost.

Levante se odmah vraća u utakmicu, Deyverson zabija za 2:1, rezultat kojim se odlazi na odmor. U nastavku Real puno bolji, a najopasniji po vrata domaćina bio je Ronaldo. U 66. minuti bio je najbliže pogotku kada je pogodio stativu.

U posljednjih 10 minuta susreta, ponovno je Navas spašavao „Kraljevski klub“. Odlično je pucao Ruben Garcia, ali je vratar Reala još bolje reagirao i sačuvao bodove svojoj momčadi. Konačan rezultat postavio je Isco u sudačkoj nadoknadi pogotkom na asistenciju Ronalda za 3:1.

Mateo Kovačić je u igru ušao u 74. minuti.