Niko Rukavina • srijeda, 02.03.2016.

U vrlo zanimljivom večerašnjem programu Premiershipa, Swansea je šokirao Arsenal na Emiratesu, a Bilićev West Ham je u londonskom derbiju nadvisio ove godine odlični Tottenham. Liverpool je uzvratio Manchester Cityju na poraz u finalu Liga kupa, a Manchester United je došao do teško izborene pobjede protiv Watforda.

West Ham je u londonskom derbiju svladao Tottenham čime je prekinuo seriju Spursa od šest uzastopnih ligaških pobjeda. Momčad Slavena Bilića ovom je pobjedom, pak, došla na korak do mjesta koje sljedeće sezone vodi u Ligu prvaka.

West Ham je u prvom dijelu u potpunosti nadigrao gradske rivale. Bilićeva momčad u vodstvo je došla već u 7. minuti nakon što je Michail Antonio glavom pospremio centaršut Dimitrija Payeta iz kornera. Do kraja poluvremena Čekićari su imali još nekoliko dobrih prigoda, a Tottenham, unatoč 63 posto vremena s loptom u svojim nogama, nije uputio niti jedan udarac na suparnički gol.

U nastavku utakmice Tottenham je igrao puno bolje, bio je opasnija momčad na terenu i čak su uspjeli, za razliku od prvog dijela, stvoriti nekoliko prigoda no West Ham je izdržao pritisak i došao do vrijedne pobjede koja ih je dovela na bod od mjesta koje vodi u Ligu prvaka.

Četiri dana nakon što je Manchester City u finalu Liga kupa na Wembleyu svladao Liverpool nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, Redsi su uzvratili Građanima i razbili ih na Anfieldu s visokih 3:0. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool.

Oba trenera krenula su s nekoliko promjena u odnosu na finale Kupa, a utakmica nije bila pretjerano sadržajna sve do 34. minute kada je Adam Lallana dalekometnim udarcem matirao Joea Harta koji je u toj situaciji možda mogao i bolje reagirati. Do kraja poluvremena, Liverpool je udvostručio prednost kada je nakon lijepe akcije poentirao James Milner.

Pitanje pobjednika riješio je Firmino u 57. minuti na asistenciju Lallane. Do kraja utakmice Liverpool je imao još nekoliko prigoda, a Manchester City je u nastavku utakmice uputio tek jedan udarac na suparnički gol i to u samom finišu dvoboja.

Nogometaši Swanseaja šokirali su Arsenal na Emiratesu i nanijeli Topnicima drugi uzastopni poraz u utakmici u kojoj je Arsenal čak tri puta zatresao okvir gola.

Domaćini su bolje ušli u dvoboj i nakon stative Alexisa Sancheza došli do vodstva lijepim pogotkom Joela Campbella u 15. minuti. Swansea se budi tek sredinom poluvremena, a u 32. dolaze i do izjednačenja preko Waynea Routledgea. Arsenal je do kraja poluvremena uspio i drugi puta uzdrmati okvir kada je bomba Olivera Girouda odsjela na prečki suparničkog gola.

Arsenal je bolje ušao i u nastavak utakmice, a u 69. su i treći puta pogodili okvir gola nakon udarca Sancheza iz slobodnjaka. No, pet minuta kasnije Ashley Williams je svojoj momčadi donio vrijednu pobjedu nakon slabe reakcije Petra Čecha.

Manchester United je teškom mukom na domaćem terenu svladao odlični, ali neefikasni Watford kasnim i vrlo lijepim pogotkom Juana Mate iz slobodnog udarca. Tragičar utakmice svakako je bio Watfordov napadač Odion Ighalo koji je samo u prvom dijelu zapucao četiri matne situacije, ali niti jednom nije uspio matirati Davida de Geu.

Nakon što se Ighalo napromašivao u prvom dijelu, Watford je bio opasniji i u nastavku utakmice, iako je i United sve češće prijetio, a do pobjedonosnog pogotka stigao je u 82. minuti iz slobodnog udarca.

Stoke je na domaćem terenu kasnim pogotkom Xherdana Shaqirija došao do pobjede nad Newcastleom. Stoke je upisao treći uzastopni trijumf i nalazi se na visokom sedmom mjestu, dok se Newcastle nakon 15. ovosezonskog poraza i dalje nalazi u zoni ispadanja.

• Obrisan korisnik03.03.2016. u 09:52
    Najluzerskiji bi na kraju mogao biti Tottenham, ako ovo bude njihov 100.ti niz poraza od negdje kraja veljače do kraja travnja, titula im nikad nije bila bliže, a vjerojatno ni neće više nikada biti. Nadam se da će ipak Leicester biti prvi.
  • Obrisan korisnik03.03.2016. u 09:33
    Mislim da je ipak Liverpool najluzerskija momčad u povijesti EPL iako mu ni Arsenal svakako nije daleko :)
  • renimus03.03.2016. u 04:30