Ivan Detelić • srijeda, 02.03.2016.

Nakon 11 pobjeda u 11 domaćih utakmica Bayern je izgubio protiv Mainza. U utakmicama 24. kola Bundeslige Werder je također u gostima upisao veliku pobjedu protiv Bayera dok je Kramarićeva asistencija za pobjednički pogodak donijela Hoffenheimu vrijedna tri boda...

Bayern München - Mainz 05 1:2

Počeo je bavarski klub u svom stilu, ali razbranio se gostujući vratar Karius te upisao dvije fantastične obrane. U 13. minuti skinuo je dobar udarac Vidala iz voleja s ruba kaznenog prostora, a desetak minuta kasnije Bernat je također dobro pucao iskosa. Gosti su prijetili iz kontranapada i poveli iz jedne takve situacije. U 26. minuti Donati je probio stranu i poslužio Jaira koji je neometan zabio pogodak za neočekivano vodstvo. Dobro su se gosti postavili i do odmora nisu dozvolili renomiranom domaćinu da dođe do ozbiljnije prilike za izjednačenje.

Guardiola je u 51. minuti uveo Müllera koji je unio živosti. Ipak, činilo se da je gostujuća obrana neprobojna, ali onda je Robben u 64. minuti odapeo s 20-ak metara i lopta je bježala od vratara te završila u maloj mrežici. Krenuo je Bayern potom po novi pogodak, ali i ostavio prostora gostima.

U 84. minuti Mainz je došao do novog, senzacionalnog vodstva. Bila j to lijepa akcija na nepostavljenu obranu koju je plasiranim udarcem s ruba kaznenog prostora završio Jhon Cordoba. Mainz je izdržao do kraja i Bayern je doživio prvi domaći poraz u ovoj sezoni Bundeslige.

Bayer Leverkusen - Werder Bremen 1:4

Gosti su poveli u 5. minuti utakmice. Lopta je nakon prekida došla do Bartelsa koji je silovitim udarcem kroz puno nogu provukao loptu u mrežu. Bayer se brzo oporavio od lošeg starta i gledali smo ravnopravno poluvrijeme, ali nije više bilo pogodaka.

Werder je ponovo iznenadio na početku drugog dijela, a u 55. minuti Claudio Pizarro povećao je vodstvo gostiju. Utakmice je bila riješena deset minuta kasnije kada je isti igrač pogodio za 0:3 s bijele točke.

Tračak nade Apotekarima vratio je pogodak u 69. minuti za smanjenje vodstva, autogol zabio je Djilobodji. Konačan rezultat postavio je Pizarro u 83. minuti zabivši za svoj hat-trick.

Ostale utakmice

Borussia Mönchengladbach - VfB Stuttgart 4:0

Domaćin je poveo u 16. minuti. Fabian Johnson odradio je sav posao, prošao po desnoj strani do peterca, a potom uposlio Thorgana Hazarda kojemu nije bilo teško zabiti iz blizine.

U drugom poluvremenu domaćini su napunili gostujuću mrežu. Nakon sat vremena igre Raffael je udvostručio vodstvo da bi u 68. minuti utakmica definitivno bila odlučena kada je treći pogodak zabio Patrick Herrmann. U sudačkoj nadoknadi muke po Stuttgartu zaključio je Grosskreutz poslavši loptu u vlastitu mrežu.

Darmstadt - Borussia Dortmund 0:2

Prije velikog derbija protiv Bayerna momčad iz Dortmunda uzela je sva tri boda kod Darmstadta. Gosti su poveli u 38., Adrian Ramos se najbolje snašao nakon konfuzije u domaćoj obrani i ugurao loptu u mrežu. Posao je dovršio Eric Durm pogotkom u 53. minuti utakmice.

Ovom pobjedom Borussia se približila Bayernu na pet bodova zaostatka i imat će priliku u sljedećem kolu tu razliku smanjiti na tek dva boda.

Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt 2:0

Pogoci su pali u drugom dijelu susreta. U 64. minuti vodstvo je domaćinu donio Mitchell Weiser, a pobjedu je potvrdio Salomon Kalou u 78. minuti utakmice. Ovom pobjedom Hertha je učvrstila visoku treću poziciju na ljestvici.

Hoffenheim - Augsburg 2:1

Hoffenheim je poveo u 25. minuti. Vratar gostiju loše je reagirao prilikom prvog udarca, tako da je Philipp Ochs pokupio loptu i poslužio Kevina Vollanda koji je lagano poentirao. Mladi Nijemac je u golgeterskoj formi i glavni je razlog zašto Andrej Kramarić, koji je susret započeo na klupi, ne igra u prvoj postavi.

Gosti su izjednačili iz najstrože kazne u 40. minuti, realizator je bio Paul Verhaegh. U drugom poluvremenu niti jedna momčad nije uspijevala pronaći put do mreže, a onda je mladi 28-godišnji strateg Hoffenheima Julian Nagelsmann u 77. minuti u igru uveo Kramarića. Samo četiri minute kasnije hrvatski igrač mu se odužio i pripremio priliku za Marka Utha koji je domaćinu donio tri boda za hvatanje priključka i držanje na životu nadu za spas od ispadanja.

Schalke 04 - Hamburger SV 3:2

Iako rezultat sugerira drugačije, Schalke je lakše uzeo tri boda. Poveli su gosti u četvrtoj minuti utakmice, strijelac je bio Nicolai Müller koji je iznenadio domaću obranu i nakon jedne duge lopte mirno poslao loptu kraj istrčalog vratara.

Schalke je ipak bio puno bolja momčad na terenu i kvalitetniji protivnik te stvarao brojne šanse. Izjednačenje je došlo u 38. minuti, pogodak je zabio Max Meyer. Novi problemi za goste su stigli kada je u razmaku od pet minuta Johan Djourou zaradio dva žuta kartona i ostavio svoju momčad s igračem manje cijelo drugo poluvrijeme. Naš Ivo Iličević susret je odgledao s klupe.

Brojčanu nadmoć domaći igrači znali su iskoristiti, u 66. minuti za vodstvo je zabio Huntelaar, a pobjedu je u 77. minuti potvrdio Schöpf. Gosti su u sudačkoj nadoknadi tek ublažili poraz, konačan rezultat postavio je Gojko Kačar.

• iadera03.03.2016. u 16:39
    Ovaj Bayern je samo prividno dominantan. Toliko jednolična igra i davljenje lopte, a obrana propusna ka švicarac, a sve zbog idiotske taktike. kad je neko zadnji put vidija centaršut od strane Bayernovog igrača?! Nepoznanica, jel da? Pravi Bayern ćemo gledati od sljedeće sezone, kad Kariola pokupi... [više na forumu]
    iadera
  • narada10802.03.2016. u 23:48
    e moj Bayern: ovo se je vam moralo dogoditi prije ili kasnije. neće gol automatički doći samo zato što vi imate posjed lopte 70% i više. A kad ste egalizrali, ste mislili, „ Sad ćemo ih lomiti". I onda se tromo vratite u odbranu,pustite im prostora, i onda će slobodan igrač pucati. A nije da je... [više na forumu]