Ivan Detelić • utorak, 01.03.2016.

U sklopu prvih utakmica 24. kola Bundeslige Wolfsburg je u gostima uz hat-trick Schürrlea teško porazio Hannover, dok su Ingolstadt i Köln podijelili bodove...

Hannover 96 - Wolfsburg 0:4

Domaćin je prvom dijelu utakmice bio bolja momčad na terenu, dobro su igrači Hannovera kombinirali u sredini, ali nikako nisu mogli stvoriti ozbiljniju priliku za pogodak. Vukovi su pokušavali na drugoj strani ponajviše nakon prekida i individualnim prodorima, Draxler je u 27. minuti testirao domaćeg vratara. U 36. minuti utakmice Wolfsburg je poveo, Schürrle je primio loptu u kaznenom prostoru i pod pritiskom braniča uspio poslati loptu u mrežu od stative.

Drugi dio gosti su otvorili odlučnije, u 58. minuti povećanje vodstva spriječio je domaći vratar Zieler, dok su pokušaji Schürrlea u nastavku bili blokirani. Ipak, nakon kornera koji je uslijedio Schürrle je dobro predvidio razvoj situacije u kaznenom prostoru i zabio s desetak metara silovito uz vratnicu. Samo tri minute kasnije Schürrle je zabio i treći pogodak za hat-trick iskoristivši lošu reakciju domaće obrane. Lijepo je njemački reprezentativac poslao loptu pod gredu. U ovoj sezoni svjetski prvak s Njemačkom zabio je do ove utakmice samo jedan pogodak, ali otvorilo mu se baš protiv Hannovera.

Domaćin je preuzeo više rizika ne bi li se vratio u utakmici, tako da je Draxler u 69. minuti zabio četvrti pogodak za Wolfsburg smireno pogodivši vrata nakon kontre. Do kraja utakmice domaći igrači pokušavali su doći barem do počasnog pogotka, dok je Wolfsburg uvježbavao akcije i tranziciju u kontrama. U 90. minuti vidjeli smo još jednu loptu u domaćoj mreži, ali suđeno je zaleđe i ostalo je 0:4.

Ingolstadt - FC Köln 1:1

Domaći su preuzeli inicijativu od prvog sučevog zvižduka. Gosti su se organizirano branili, ali bez previše želje ili mogućnosti da naprave nešto prema naprijed. Ofenzivna igra domaćina nagrađena je u 36. minuti kada je Lukas Hinterseer zabio za vodstvo.

Bolje su izgledali gosti u drugom dijelu, međutim i dalje je domaća momčad stvarala više šansi i činilo se da će novim pogotkom osigurati pobjedu. Dogodilo se upravo suprotno, u brzom napadu u 72. minuti Marcel Risse je pucao, prvotni udarac obranio je Özcan, ali onda je Risse glavom proslijedio loptu do Anthonyja Modestea koji je također glavom poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao iako su obje momčadi u završnici propustile priliku za doći do novog pogotka.