Nikola Raič • utorak, 01.03.2016.

Prvi dio 28. „međukola“ na Otoku obilježili su remi Leicestera i WBA te pobjede Chelseaja, Evertona i Borunemoutha…

Leicester – WBA 2:2

Utakmica koja je večeras bila pod najvećom pažnjom svih, ona je u Leicesteru. Domaćin je utakmicu dočekao bez ključnog kotačića u stroju Kantea, a na njegovo mjesto uskočio je King i zamijenio ga i više nego dobro. Ali unatoč sjajnom nastupu Kinga, „Lisice“ nisu došle do važna tri boda.

Domaćini bolje ulaze u utakmicu, prijete iz nekoliko prekida, ali ne ugrožavaju opasnije vrata West Bromwich Albiona. Iz prve prave prilike gosti dolaze do vodstva. U 11. minuti Rondon je zabio za vodstvo WBA. Nakon primljenog pogotka domaćini nastavljaju napadati, nešto su konkretniji, ali i dalje ne uspijevaju pronaći put do Fosterove mreže.

Okazaki, Mahrez i Vardy su se izmjenjivali u pokušajima, ali pokušaju su bili neprecizni, završili u bloku ili u rukama Bena Fostera. No, nije Foster svemoguć. Napadi „Lisica“ isplatili su se u 30., kada Drinkwater zabija za izjednačenja na asistenciju Kinga, a do potpunog preokreta domaćini dolaze u posljednjoj minuti poluvremena. Sada je King strijelac, a Mahrez asistent.

Drugi dio gosti otvaraju sjajno. Već nakon pet minuta dolaze do izjednačenja. Strijelac je Gardner. Fantastično je Gardner izveo slobodan udarac s 20-ak metara i otkinuo dva boda domaćinima.

Aston Villa – Everton 1:3

Momčad iz Birminghama se lagano priprema za Championship, samo čudo ju može spasiti od ispadanja, a večeras su novi poraz upisali od Evertona.

Pet minuta izdržali su domaćini. Mirallas je odlično asistirao, a Mori je pospremio loptu u mrežu za vodstvo Evertona. Nakon primljenog pogotka solidno su zaigrali domaćini, iako su gosti imali posjed, prijetila je Aston Villa, ali bezuspješno. Dok su gosti iz rijetkog udarca došli do povećanja vodstva. Drugu asistenciju upisao je Mirallas, a prvi pogodak Lennon.

Ako je bilo ikakve sumnje u pobjedu Evertona, za to se pobrinuo Lukaku koji zabija za 3:0 nakon 15 minuta nastavka. Počasni pogodak za domaćine postigao je Gestede.

Bournemouth – Southampton 2:0

U borbi za ostanak pratimo još jednu lijepu englesku priču. Mali Bournemouth napravio je sjajan korak prema ostanku u elitnom društvu večerašnjom pobjedom.

Odličnu, borbenu, pravu englesku utakmicu gledali smo na Dean Courtu. Izmjenjivale su se momčadi u napadima, a najbolji su iskoristili domaćini te su na odmor otišli s prednošću od 1:0. Strijelac jedinog pogotka u prvom dijelu bio je Cook na asistenciju Ritchiea.

I u nastavku susreta gledali smo dobar nogomet, a domaćini su potvrdili svoju pobjedu pogotkom Afobea u 79. minuti susreta.

Norwich – Chelsea 1:2

Norwich na rubu ispadanja, dočekuje Chelsea koji polako ali sigurno hvata formu, ali samo za iduću sezonu. Unatoč tome što su ulozi različiti, Chelsea je ipak slavio večeras.

Kako se ono kaže, nije se ni krenulo s centra, a momčad Chelsea je povela. Sjajan udarac uputio je Kenedy, a vratar Ruddy nije imao nikakve šanse. U teškoj situaciji su se našli domaćini tek što je utakmica počela. Mogli su se domaćini brzo vratiti u susret, ali je udarac Jeromea iz 17. minute otišao iznad vratnice.

Ništa više domaćini nisu pokazali nakon te prilike, ali su zato gosti nastavili s dobrom igrom. Prvo je pokušao Fabregas iz slobodnog udarca, ali je Ruddy bio siguran. No, u 46. minuti Chelsea dolazi do povećanja vodstva. Diego Costa postiše sjajan pogodak za 2:0.

U drugom dijelu vidjeli smo nešto rezerviraniji Chelsea. Iskoristili su to domaćini te su došli do smanjenja vodstva u 68. minuti. Strijelac za Norwich bio je Redmond na asistenciju Hoolahana. Ništa više od počasnog pogotka nije pošlo za rukom domaćinima.

Sunderland – Crystal Palace 2:2

Još jedan domaćin je večeras u borbi za ostanak, a za razliku od Norwicha i Aston Ville Sunderland se u posljednjim minutama dokopao boda.

Na Stadionu Svjetla gledali smo sjajnih 45 minuta. Imale obje momčadi dobre prilike, a domaćini su postigli jedini pogodak. Mreža se konačno zatresla u 36. minuti kada je pucao N'Doye. Lopta je na putu do gola promijenila smjer i završila u mreži. To je ujedno bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Sve dobro iz prvog dijela gosti su naplatili u nastavku. Wickham je u razmaku od šest minuta kreirao fantastičan preokret. No, sjajne poteze Wickhama poništio je Borini u sudačkoj nadoknadi pogotkom za konačnih 2:2.