Davor Mikulić • srijeda, 02.03.2016.

Dva susreta na rasporedu su bila u utorak navečer u Španjolskoj, a oba su ponudila golijadu u kojoj su sudjelovali samo domaći sastavi. Atletico je slavio protiv Sociedada, a Las Palmas protiv Getafea...

Devetnaestu ovosezonsku pobjedu upisao je u utorak navečer Atletico Madrid koji je na svom terenu dočekao Real iz Sociedada. Jedan pogodak u prvom poluvremenu i još dva u nastavku bila su dovoljna za uvjerljivo slavlje i, barem na jedan dan, bijeg ispred Real Madrida na sedam bodova.

Atletico je bio bolja momčad koja je zasluženo upisala nove bodove, a posebno bolji bio je domaćin u prvih 45 minuta kada su gosti iz Sociedada uputili tek jedan udarac prema domaćem vrataru. Već u osmoj minuti je viđen prvi pogodak i to nakon što je loptu u vlastitu mrežu poslao Diego Reyes. Atletico je pokušavao povećati svoju prednost preko Griezmanna te dvaput Godina, ali se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

Prva minuta nastavka donijela je drugo pogodak domaćina nakon čega je bilo jasno kako gosti iz Madrida odlaze praznih ruku. Vietto je poslao loptu u kazneni prostor, a tamo pronalazi Saula Nigueza koji pogađa bez većih problema. Vrlo brzo, već u 60. minuti susreta postavljen je i konačni rezultat. De La Bella je napravio prekršaj za najstrožu kaznu, što u pogodak pretvara Antoine Griezmann koji pogađa 14. put ove sezone.

Tri minute kasnije rezultat je mogao ublažiti Carlos Vela koji nije bio dovoljno precizan, a pred sam kraj susreta domaćinu je zbog nedozvoljene pozicije poništen četvrti pogodak.

Još uvjerljiviji bio je Las Palmas koji je Getafe ispratio s četiri pogotka, preskočio ga na prvenstvenoj ljetvici i barem privremeno se maknuo od zone ispadanja. Dva pogotka u svakom poluvremenu presudila su gostima koji ipak nisu zaslužili tako uvjerljiv poraz.

Već u sedmoj minuti mrežu Guaite načeo je Willian Jose koji dobro reagira na ubačaj sa strane. Taj rezultat se održao na semaforu do 27. minute kada je Lacen igrao rukom, a sudac bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Prednost domaćeg sastava povećao je Viera koji osigurava miran odlazak na predah.

Samo su četiri minute prošle u drugom poluvremenu kada je domaćin definitivno riješio pitanje pobjednika. Guaita je prvi pokušaj domaćina uspio zaustaviti, ali onaj Tanausua ipak nije mogao. Sedam minuta prije kraja konačnih 4:0 postavlja Tanausu drugim svojim pogotkom, dijelom zahvaljujući i činjenici da su nešto ranije gosti ostali i bez jednog igrača jer je u 65. minuti igru zbog dva žuta kartona morao napustiti Pereira.