Davor Mikulić • četvrtak, 03.03.2016.

Tri susreta bila su u Španjolskoj na rasporedu u četvrtak, a na dva su uspješniji bili gosti. Betis je tri pogotka postigao Espanyolu, a Barcelona četiri Rayo Vallecanu. Jedan je djelo našeg Ivana Rakitića, dok Alen Halilović nije imao dobru večer...

Sasvim zasluženu pobjedu, iako tek sedmu ove sezone i drugu uzastopnu, upisala je večeras Granada koja je na svom terenu slavila protiv Sportinga iz Gijona u čijih početnih jedanaest nije bilo Alena Halilovića. Tri nova boda omogućila su Granadi da na prvenstvenoj ljestvici preskoči svog protivnika koji već više od mjesec dana ne zna za pobjedu.

Prvi dio susreta nije ponudio niti jedan pogodak i na predah se otišlo s početnih 0:0. Možda i najopasniji pokušaj imao je Rochina kada je u 41. minuti prijetio gostujućem vrataru koji uspješno zaustavlja njegov udarac.

Gosti su nastavak otvorili pogodivši vratnicu, nakon čega je zbog nedozvoljene pozicije poništen pogodak, a preostali dio susreta u potpunosti je pripao Granadi koja je svoje napade dvaput pretvorila u pogotke. Mascarell je bio igrač koji je u 71. minuti napravio prekršaj, a sudac pokazuje na bijelu točku. El Arabi je iskoristio ponuđeno i pogađa za vodstvo svoje momčadi, a nešto kasnije suparnik ostaje s desetoricom na terenu nakon što je u periodu od samo šest minuta dva žuta kartona zaradio Sergio Alvarez.

U trenucima kada se očekivao kraj susreta, Isaac Success dočekuje loptu nakon odbitka i šalje ju u mrežu za potvrdu Granadine pobjede u kojoj je nešto više od posljednjih dvadeset minuta u momčadi Sportinga odigrao Alen Halilović.

Već u prvom poluvremenu svoju pobjedu je osigurao Betis na gostovanju kod Espanyola i domaćinu prekinuo niz od dvije uzastopne pobjede. Sastav iz Barcelone je, zapravo, šokiran već na samom početku utakmice jer je u 10. minuti Castro pronašao put do Pauove mreže.

Domaći su igrači hvatali ritam utakmice od koje su mnogo očekivali, zaprijetili preko Morena, a gosti stižu i do drugog pogotka. Samo deset minuta kasnije precizan je bio i German Pezzella, asistent kod prvog koji na odmoru svojim suigračima osigurava velikih 0:2.

Svjestan negativnog rezultata, domaći sastav u nastavak kreće otvorenije. Marco Asensio prijetio već nakon dvije minute igre, a pogodak postignut u 69. minuti glavni sudac utakmice poništava signaliziraući zaleđe. Samo dvije minute nakon toga otklonjena je svaka dvojba oko pobjednika i eventualna nada domaćina da bi mogao izbjeći poraz. Vargas je dobro reagirao na asistenciju Castra i zabio bez većih problema.

Domaćinu je u 83. minuti još jednom poništen pogodak, zbog istog razloga – nedozvoljene pozicije.

Novu pobjedu upisala je večeras i Barcelona koja je uspješno odradila gostovanje kod Rayo Vallecana. Mrežu domaćeg vratara pogađali su pet puta, a za prvi pogodak pobrinuo se Ivan Rakitić koji je ispratio loptu ubačenu s desne strane i nakon pogreške vratara bez većih problema pogodio prazan okvir vrata.

Već u idućoj minuti Barcelona je imala dva pogotka prednosti. Uzeli su gosti loptu i povukli polukontru, a nakon kombiniranja Neymara i Messija vratar ostaje bez šansi. Brazilac je vratio povratnu loptu, a Messi pogađa uz lijevu vratnicu.

Do odlaska na odmor rezultatskih promjena nije bilo, ali je domaćin ostao sa deset igrača na terenu nakon što je, potpuno nepotrebno, Llorente na sredini terena pregrubo startao na Ivanu Rakitiću.

U 53. minuti je Leo Messi stigao do svog drugog pogotka, a samo četiri minute kasnije, iako su bili s igračem manje, rezultat smanjuju domaći igrači preko Manucha. Petnaest minuta kasnije gosti iz slobodnog udarca pogađaju gredu, a nakon odbijene lopte sudac pokazuje na bijelu točku, što ne iskorištava Suarez. Ove sezone Barcelona u prosjeku ne iskorištava gotovo svaku drugu najstrožu kaznu.

Svejedno, Barcelona do kraja postiže još dva pogotka i upisuje još jednu uvjerljivu pobjedu. Prvo je Messi u 72. minuti stigao do svog hat-tricka, da bi slavlje zaključio Arda Turan četiri minute prije isteka regularnog dijela utakmice.